Nr konta bankowego

Parafii Trójcy Świętej w Gończycach:

76  9217  0001  0010  4173  2000  0010

Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie

- Bóg zapłać za ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego!

 

Msza święte:

- w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

- w dni powszednie: 7.00, 17.00

Szczęść Boże!

MSZE ŚWIĘTE:

w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

w dzień powszedni:

7.00, 19.00

 

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

w trakcie każdej Mszy św.

i nabożeństw

 

Matka Boża Szkaplerzna w Gończycach

Szkoła Lektora

W naszym dekanacie od kilku miesięcy odbywała się szkoła lektora, w której udział wzięło czterech naszych ministrantów. Jeden kurs tej szkoły odbył się w naszej parafii. Chłopcy przygotowywali się poprzez ćwiczenia logopedyczne, zajęcia z Pisma Świętego z elementami historii i sztuki sakralnej oraz ćwiczenia duchowe. Zwieńczeniem uczestnictwa w zajęciach szkoły lektora było przyjęcie funkcji lektora przez naszych ministrantów. Ceremonia upoważnienia do pełnienia funkcji lektora miała miejsce w sobotę, 26 marca, w siedleckiej katedrze. Z całej diecezji zaszczytną funkcję lektora otrzymało blisko 160 ministrantów. Mszę Świętą sprawował biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

             Ksiądz biskup w homilii powiedział, że trzeba dziękować Bogu, że tak wielu młodych chce pełnić funkcję lektora przy ołtarzu: ”Niech to nas jeszcze bardziej umacnia, że jesteśmy jednym ciałem Chrystusa. Chrystus kochając nas mówi: «Potrzebuję Ciebie, Idź dalej za Mną, nie rezygnuj. Idź aż do końca, każdego dnia odkrywaj jaki jest Mój zamysł miłości względem Ciebie. Zmieniaj swoje życie, odkrywaj swoje powołanie i bądź żywą cząstką Kościoła, Mego mistycznego ciała»”.

            Nowi lektorzy mają swoje miejsce w liturgii. Wspomogą tych wszystkich, którzy już aktywnie włączają się w czytanie słowa Bożego. A dzięki odbytemu przygotowaniu, z wielką gorliwością, zdyscyplinowaniem, niezachwianą wiarą i moralnością chrześcijańską, pomogą nam owocniej przeżywać świętą liturgię Kościoła.

            Życzymy im by z należną gorliwością, powagą i nabożeństwem spełniali swoją funkcję, aby aktywnie poddawali się dalszej formacji, aby czerpali z tego radość oraz aby Bóg ich ubogacał, by na co dzień wiedli przykładne życie.

 

Ks. Łukasz Rodzoś

27 marca 2022

PARAFIA TRÓJCY ŚWIĘTEJ W GOŃCZYCACH

Gończyce 57A

08-460 Sobolew

tel: 25 6833415kancelaria@parafia-gonczyce.pl

Copyright 2018 Parafia Trójcy Świętej w Gończycach. Wszelkie prawa zastrzeżone.