Mylne jest określenie sakramentu namaszczenia chorych, jako „ostatniego namaszczenia”. Sakrament ten bowiem, nie jest zastrzeżony jedynie na wypadek śmierci czy wyjątkowo ciężkiej choroby. Przyjmować powinno się go jako umocnienie w chorobie, szczególnie gdy człowiek czuje się osłabiony nie tylko fizycznie, ale i duchowo.

Do chorych naszej parafii udajemy się w każdy piątek od godziny 8.30 (aktualnie odwiedzamy 35 osoby).

Rodzina powinna zatroszczyć się, aby chory był w stanie Łaski Uświęcającej. Z Panem Jezusem cierpienie jest uświęcane, składane w ofierze Panu Bogu i z większą cierpliwością przeżywane jest wobec ludzi. Powinniśmy zapraszać do obłożnie chorych, przynajmniej dwa razy w roku księdza z posługą sakramentalną.

• W nagłym przypadku zagrożenia życia, przyjeżdżamy po księdza o każdej porze.
  • Jeśli chory jest w mieszkaniu, pomieszczenie powinno zapewnić dyskretne miejsce spowiedzi św.
  • Stół przykryty białym obrusem, krzyżyk, zapalone świece, woda święcona na talerzyku i kropidło , talerzyk na którym będzie trochę soli, kilka kulek soli, kromka chleba, szklanka z czystą wodą i łyżka.
  • I miejsce na korporał na którym zostanie umieszczony Najświętszy Sakrament