Ogłoszenia - 9 stycznia 2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela Radiowa. Przedstawiciel Radia Podlasie modli się z nami i zbiera ofiary na utrzymanie radia.
  2. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Jest okazja aby w rodzinach podzielić się realizacją zobowiązań wynikających z Chrztu Świętego. Trzeba nam również uświadomić sobie czym różni się człowiek żyjący Mocą Chrztu od tego, który lekceważy Łaski tego sakramentu.
  3. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Władysławowa Drugiego za tegoroczny wystrój kościoła i otoczenia na Boże Narodzenie. Bóg zapłać tym osobom, które ofiarowały choinki na ten wystrój. Słowa wielkiej wdzięczności panom, którzy użyczyli zwierzęta do żywej szopki, p. Bartakowi Sylwestrowi, p. Grudniowi Henrykowi i p. Jabłkowskiemu Sławomirowi. Bóg zapłać p. Waldemarowi Tomaszkowi za transport tych zwierząt. Dziękuję tym rodzinom za opiekę nad zwierzętami w czasie ich przebywania przy kościele.
  4. Dziękuję, że tradycja Orszaku Trzech Króli również w tym roku została podtrzymana. Dziękuję wszystkim za liczny udział w tym orszaku, którego celem jest przypomnienie, że Jezus jest Królem nad królami i Władcą nad władcami. Włączyliśmy się w tę wielką ogólnopolską manifestację wiary. Zdjęcia można oglądać na stronie parafii.
  5. Możemy tradycyjnie, do 2 lutego, w domach zachować choinki, atmosferę świąteczną, śpiew kolęd. Życzymy radosnych przeżyć dzisiaj i na następne dni.
  6. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Siedleckiej „Umiłowana” zaprasza w każdy drugi czwartek miesiąca na Msze św. o godz. 18.00 w int. kobiet w parafii Św. Jana Pawła II w Sulbinach.
  7. W piątek, 14 stycznia, o godz. 17.30, tj. po Mszy św. wieczorowej, rozpoczniemy Nowennę do Błogosławionych Męczenników Podlaskich przed rocznicą ich męczeństwa. O obecności pośród nas przypominają relikwie w ołtarzu i w relikwiarzu adoracyjnym.
  8. Trwają 33 dniowe Rekolekcje wg św. Ludwika Mari Grignion de Montfort, Niewolników Maryi. Dzisiaj uczestnicy rekolekcji gromadzą się o godz. 11.00 na konferencję, później Msza Święta rekolekcyjna o godz. 11.30, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
  10. Program wizyty duszpasterskiej:
    • Środa od godz. 9.00: 1 ksiądz, Władysławów Pierwszy, początek od p. Piotra Pyry.
    • Czwartek od godz. 14.00: 2 księży, Władysławów Drugi, trasa tradycyjna.
    • Piątek od godz. 9.00: 1 ksiądz, Trzcianka od Władysławowa.
    • Sobota od godz. 15.00: 2 księży, Anielów, początek od trasy S17, jeden ksiądz po lewej stronie, drugi ksiądz po prawej stronie.

Przy wizycie duszpasterskiej nie zbieramy ofiar. Rodzina przygotowuje intencje do modlitwy, różańce, krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Święte, zeszyty do religii, itd. Jako Proboszcz dziękuję pięciu osobom, które były zainteresowane pytaniami w sprawach aktualnych i przybyły na wtorkowe spotkanie.

1. W tym tygodniu do Pana odeszła: + Krystyna Nazarek, l. 86 z Gończyc. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie....
11 stycznia 2022