Ogłoszenia - 7 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca – wyrażamy naszą wdzięczność za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlimy się za Dobroczyńców budowy kościoła i parafii, a także włączamy intencję budowy nowego Wielkiego Ołtarza. Po Mszy Św. o godz. 9.30 Adoracja i Procesja Eucharystyczna.
  2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. prof. Krzysztofa Bielawnego głosiciela wielkicj opieki Matki Bożej, chwały Trójcy Przenajświętszej, który przestrzega nas przed nikczemnym działaniem ludzi złych i skutkami poddawania się grzesznym propozycjom, jednym słowem prorok jest wśród nas.
  3. 3 sierpnia z naszej parafii wyruszyła grupa 9c 42 PPP na Jasną Górę. Zapisanych było 131 osób, było wielu odprowadzających, tak że  pierwszego dnia grupa liczyła prawie 300 osób. Aktualnie w grupie idzie 148 osób. Możemy dołączać jako pielgrzymi duchowi. Bóg zapłać za wspieranie pielgrzymów duchowo i na różne sposoby materialnie.
  4. Planowana jest pielgrzymka autokarowa – wyjazd 13 sierpnia (sobota) o godz. 23.00, aby dołączyć do pielgrzymów idących z Mirowa na Jasną Górę (jest możliwość dojazdu tym autokarem na Jasną Górę). Powrót 15 sierpnia po uroczystej sumie. Koszt pielgrzymki  około 90 zł. Zapisy do środy 10 sierpnia do godz. 21.00.
  5. Dzisiaj przy kościele zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „W obronie wolności chrześcijan”, która ma zabezpieczyć prawa ludzi wierzących i chronić to co jest świętością. Nie szukamy przywilejów, ale nie zgadzamy się na prześladowanie i wyszydzanie. Proszę aby nasi Radni z zakrystii odebrali formularze i zebrali podpisy w poszczególnych wioskach od tych osób, które w niedzielę nie mogą złożyć podpisu. Podpisują osoby pełnoletnie podając również PESEL.
  6. W sobotę 13 sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie.
  7. 15 sierpnia (poniedziałek) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywamy ten dzień Świętem Matki Bożej Zielnej. Pamiętamy o 102. Rocznicy Cudu nad Wisłą. Przynosimy do kościoła wiązanki pierwocin zbóż, warzyw, ziół i kwiatów, będą poświęcone na każdej Mszy Św.
  8. 8 sierpnia (poniedziałek) rozpoczynamy prace przy rozbiórce starej plebanii. Zapraszam do pomocy. Są lekkie prace, do których mogą włączyć się również niewiasty.

W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Krzysztof Zygadło s. Czesława, lat 58, z Ostrożenia Drugiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

12 sierpnia 2022