Ogłoszenia - 7 maja 2023 r.

1. Dzisiaj, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Henryka Tomasika, zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie Dzieci Fatimskich, świętego Franciszka i świętej Hiacynty. Dnia 13 maja 2017 roku papież Franciszek kanonizował te dzieci w 100-lecie objawień w Fatimie.

Jak pisała w swoich "Wspomnieniach" Łucja, po objawieniach Franciszek i Hiacynta, pomimo dziecięcego wieku, skoncentrowali swoje życie na Bogu, modlitwie i podejmowaniu różnorodnych ofiar i cierpień w intencji grzeszników. Oprócz modlitwy i wyrzeczeń, odwiedzali i pocieszali potrzebujących, a niekiedy udzielali im także rad. O ich duchowej dojrzałości świadczy także postawa wobec własnej śmierci, przed którą dzieci pocieszały bliskich i o której mówiły, że jest przejściem do Nieba i spotkaniem z Bogiem.

1. W poniedziałek, 8 maja, Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 7.00 i Msza Św. zbiorowa do św. Stanisława o 18.00.
  2. W miesiącu maju modlimy się słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele po Mszy Świętej o godz. 18.30. Śpiewamy litanię również w domach i tradycyjnie przy krzyżach i kapliczkach. Łączy nas intencja o pokój w Ukrainie, bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i prośba o opiekę Boża dla każdej rodziny.
  3. W tym tygodniu poświęcenie pól:
      • wtorek, godz. 19.30, Trzcianka,
      • środa, godz. 19.30, Anielów.
  4. Dzieci pierwszokomunijne trwają w Białym Tygodniu. Wyjazd z dziećmi na pielgrzymkę dziękczynną w dniach od 12 do 14 maja. W programie Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz i plebanię oraz za ofiarowaną pracę.
  6. Przed nami XVII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu w intencji rodzin. Pielgrzymka rozpoczyna się w ostatnią niedzielę czerwca (to jest 25 czerwca) i trwa do pierwszej soboty lipca (to jest 1 lipca) z możliwością nocnego czuwania do pierwszej niedzieli miesiąca. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej wielkiej modlitwie o ratunek i ocalenie rodzin od różnych zagrożeń i zniewoleń, także sytuacji po ludzku beznadziejnych. Zapisy i więcej informacji u Pani Marii Trzpil lub u ks. Łukasza.
  7. W tym tygodniu do Pana odeszła śp. Zofia Zygadło, l. 81 z Ostrożenia Drugiego - Uśniaka. Wieczny odpoczynek...
08 maja 2023