Ogłoszenia - 5 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela Miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Mszy świętej o 9.30.
  2. Dzisiaj 5 lipca dotarła do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej pielgrzymka (w intencji Ojczyzny, rodzin, poszanowania życia nienarodzonych, zachowania Dekalogu i oddalenia zarazy), która rozpoczęła się 29 czerwca.

Ponad 10 proc. pielgrzymów to pielgrzymi z parafii Gończyce.

1.  Adoracja NS trwa od godziny 15.00 do 21.00. Przypominam, że Adorację rozpoczęliśmy,  z racji roku Eucharystii, od pierwszej niedzieli Adwentu. Doszła intencja w  marcu, aby Pan Bóg zachował nas od zarazy i wygasił pandemię.

Proszę, aby jak dawniej, od godz. 6.30 do 7.00 parafianie sami prowadzili modlitwę Różańcową.

Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączają się w modlitwy
i Adorację.

1. W niedzielę będzie transmitowana przez Internet  tylko jedna Msza Św. o godz. 11.30.
  2. Bóg zapłać za prace związane z przenoszeniem kościoła oraz za przygotowywane posiłki.
  3. Na jutro od godz. 8.00 zapraszam ośmiu ojców dzieci pierwszokomunijnych do prac betoniarskich przy wylewce posadzki w kościele na cmentarzu.

Ojców proszę o zgłoszenie się do Pani Małgorzaty Żukowskiej.

1. We wtorek i środę zapraszamy po czterech panów z Klubu Sportowego do pracy przy drewnianym kościele.
  2. We wtorek 7 lipca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Odpustową Matki Bożej Szkaplerznej. 16 lipca przyjęcie do Szkaplerza. Ci, którzy chcą być przyjęci powinni uczestniczyć w Nowennie. Odpust Matki Bożej Szkaplerznej 19 lipca.
  3. Uwaga – przypomnienie. Sprawy kancelaryjne w dni powszednie proszę załatwiać bezpośrednio po Mszy świętej porannej lub wieczornej. Zgłoszenie do chorego czy zgłoszenie pogrzebu w każdym czasie. Numer tel. do ks. Proboszcza 603878263.
    Do spowiedzi proszę przychodzić 15 minut przed Mszą świętą.
  4.  Rozpoczęliśmy lipiec -  miesiąc, w którym czcimy Najdroższą Krew Chrystusa Pana. Po wieczorowej Mszy Św. modlimy się słowami Litanii. Zachęcam do prywatnej modlitwy w domach.
  5.  Za tydzień 12 lipca po Mszy Św. o godz. 9.30 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania (Absolwenci klas 8).
  6.  Za tydzień 12 lipca jest II tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za miejsce Pan Boga wśród nas i losy naszej Ojczyzny. Podejmijmy decyzje w świetle wiary, po przemodleniu, może po spotkaniu z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie a nie pod wpływem przekory, emocji albo poglądów innych.

Życzymy bezpiecznych prac wakacyjnych, dobrego wypoczynku i miłych budujących spotkań.

04 lipca 2020