Ogłoszenia - 31 lipca 2022 r.

1. Tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę ofiarujmy w intencji budowy głównego ołtarza. Tak jak przy decyzji o budowie kościoła, z każdej rodziny jedna osoba pielgrzymowała na Jasną Górę, tak proszę by Ci, którzy nie mogą iść fizycznie, włączyli się w pielgrzymkę autokarową. Na tamtej pielgrzymce było siedem autokarów wypełnionych pielgrzymami.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 14.00 zapisy na pielgrzymkę i dopełnienie wszystkich formalności. Po Mszy Świętej wspomagamy pielgrzymów ofiarami składanymi do puszek.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Podejmujemy abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych w intencji wolnej Ojczyzny a także szczęśliwych, zjednoczonych miłością rodzin.
  4. We wtorek, 2 sierpnia, możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami, będąc wolnymi od przywiązania do grzechu, w stanie łaski uświęcającej i przy modlitewnym nawiedzeniu kościoła.
  5. W środę, 3 sierpnia, na szlak Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyrusza nasza grupa 9c. Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 10.00. Pakowanie bagaży o godz. 8.00. Proszę, aby przed pielgrzymką odbyć spowiedź świętą, najlepiej dzisiaj. We wtorek o godz. 18.45 ostatnie spotkanie i zapisy, jak również możliwość spowiedzi.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, bo to wyjątkowa okazja dla formacji duchowej. Korzystajmy z faktu, że Pan Bóg łaskawy, że mamy zdrowie i czas na pielgrzymowanie.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza Święta o godz. 7.00 i 19.30 a pół godziny wcześniej spowiedź. Wyjazdy do chorych od godz. 8.00. Czuwanie do północy i Msza Święta.
  2. W sobotę wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30 i 19.30.
  3. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca – wyrażamy naszą wdzięczność za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlimy się za Dobroczyńców Parafii oraz budowy kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 Adoracja i Procesja Eucharystyczna. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
  4. Uwaga – sprawy kancelaryjne w miesiącu sierpniu, ze względu na pielgrzymkę, proszę pozałatwiać do 3 sierpnia. Numer telefonu do Ks. Proboszcza – 603878263. W niedzielę w okresie pielgrzymki (od 3 do 15 sierpnia) kancelaria parafialna nieczynna. Do spowiedzi proszę przychodzić 15 minut wcześniej (brak możliwości spowiedzi w czasie Mszy św.).
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na Misje Święte w uroczystość św. Krzysztofa przy poświęceniu pojazdów. Zebranych zostało 3200 zł.
  6. Na końcu kościoła wyłożone są karty duchowego pielgrzymowania. Włączajmy się do pielgrzymki fizycznie lub duchowo a wszystkich pielgrzymów wspierajmy, bo oni niosą nasze intencje do Matki Bożej.
03 sierpnia 2022