Ogłoszenia - 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy się modlić o nowe powołaniu kapłańskie i zakonne. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj i modlimy się słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele po Mszy Świętej o godz. 18.30. Śpiewamy litanię również w domach i tradycyjnie przy krzyżach i kapliczkach. Łączy nas intencja o pokój w Ukrainie, bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i prośba o opiekę Boża dla każdej rodziny.
  3. We wtorek, 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Eksponujemy barwy narodowe przez wywieszenie flag.
  4. W środę, 3 maja, Uroczystość N.M.P. Królowej Polski a w naszej parafii o godz. 9.30 I Komunia Święta rodzinna i zawierzenie dzieci Matce Bożej. Pozostałe Msze Święte o godz. 7.30, 12.00 i o 18.00. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Wyjazd z dziećmi na pielgrzymkę dziękczynną w dniach od 12 do 14 maja. W programie Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Jest jeszcze 11 wolnych miejsc.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 19.00 i czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu zakończone Mszą Świętą o północy.
  6. W następną niedzielę, 7 maja o godz. 9.30 uroczyste wprowadzenie relikwii Dzieci Fatimskich: bł. Hiacynty i bł. Franciszka. Uroczystości będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Henryk Tomasik.
  7. Wójt Gminy Sobolew zaprasza na gminne obchody Święta Konstytucji 3 maja. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 w Sobolewie nastąpi przemarsz pod budynek urzędu gminy oraz rozpocznie się piknik rodzinny. W programie m. in. koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej ARTI SENTEMO, inscenizacja historyczna, wystawa fotograficzna oraz gra terenowa. W przypadku niesprzyjającej pogody obchody zostaną przeniesione do sali widowiskowej.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz i plebanię oraz za ofiarowaną pracę.
  9. Uwaga! W I czwartek miesiąca, kiedy dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Eucharystii, serdecznie zapraszamy Rodziców ministrantów i ministrantów na Mszę Świętą, nabożeństwo majowe, adorację i konferencję.
  10. W tym tygodniu do Pana odeszła śp. Marianna Wanda Dzwigałowska, l. 86 z Chotyni. Wieczny odpoczynek...
05 maja 2023