Ogłoszenia - 3 kwietnia 2023 r.

1. Bóg zapłać za liczny udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (40 km) i Nocnej Drodze Krzyżowej (15 km). Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbiecie Radziej za przygotowanie trasy i materiałów na Drogę Krzyżową. Łącznie w obu Drogach Krzyżowych wzięło udział około 160 osób.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 Droga Krzyżowa ulicami Gończyc. Łączymy się z milionami ludzi, którzy dzisiaj wychodzą na Drogi Krzyżowe i marsze wdzięczności w intencji dziękczynnej za pontyfikat świętego Jana Pawła II oraz jako ekspiację za znieważanie świętego Jana Pawła II Wielkiego. Będziemy prosić o jedność dla narodu polskiego aby wpływy obcych mocarstw przez sprzedajnych dziennikarzy i kolaborantów nie doprowadziły do zamętu i osłabienia wiary. Na Drogę Krzyżową przychodzimy z transparentami, fotografiami świętego i flagami. Początek w kościele, dalej w kierunku krzyżówek, przejście obok państwa Załęckich, na Zakościele i powrót do kościoła. Prosimy Druhów Strażaków o kierowanie ruchem i zabezpieczenie trasy.
  3. Od poniedziałku, 3 kwietnia, Msze Święte wieczorowe w naszym kościele o godz. 18.00.
  4. We wtorek, na Mszę Świętą wieczorową, zapraszamy uczniów klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne.
  5. Dzisiaj wypada I niedziela miesiąca. Kończymy sezon grzewczy tym samy ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze (prace na cmentarzu przy drewnianym kościele).
  6. W pierwszy dzień świąt taca przeznaczona jest na nowy ołtarz do naszego kościoła. Gości, którzy chcieliby włączyć się w budowę nowego ołtarza, a szczególnie myślę o tych, którzy stąd pochodzą, mogą być zapisani w Złotej Księdze Ofiarodawców na pamiątkę otrzymają cegiełkę – znak budowy ołtarza.
  7. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy, tzw. Ciemnicy.
  8. W Wielki Piątek o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i czuwanie. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post.
  9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do godz. 13.00 co godzinę. O godz. 7.00 poświęcenie soli i wody w butelkach, podobnie jak w ubiegłym roku. Ofiary składamy na pokrycie kosztów tego rozwiązania.
  10. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę na czuwanie przy Najświętszym Sakramencie zapraszamy młodzież żeńską i męską, dzieci, Bractwo Najświętszego Sakramentu, Brać Strażacką oraz wszystkich wiernych.
  11. Rezurekcja o godz. 6.00. Kolejne Msze Święte o godz. 9.30, 11.30 i 14.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  12. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ozdobienie przestrzeni sakralnej, w której znajduje się Pan Jezus.

W tym tygodniu do Pana odeszła śp. Janina Bartak, l. 82 z Chotyni. Wieczny odpoczynek...

03 kwietnia 2023