Ogłoszenia - 26 maja 2024 r.

Niedziela – 26 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. W naszej parafii odpust parafialny. Porządek Mszy Świętych: 6.00, 7.30, suma odpustowa o godz. 12.00 i intencje zbiorowe o 18.00.
  2. W poniedziałek odbędzie się pielgrzymka dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami oraz inni chętni pielgrzymi. W programie: Strachocina i poświecenie figury św. Andrzeja Boboli do naszego nowego ołtarza, sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Są wolne miejsca.
  3. W środę o godz. 19.00 poświecenie pól na Ostrożeniu Pierwszym i Ostrożeniu Drugim oraz drugi ksiądz na Władysławowie, rejon p. Danuty Karaś. W czwartek o godz. 16.00 poświęcenie pól w Gończycach, wieś i działki. W piątek poświęcenie pól na Władysławowie, rejon p. Kosyry.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Ołtarze przygotowują: wieża od parkingu – Sokół, figura Pana Jezusa dźwigającego krzyż – Kownacica, figura Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chotynia, druga wieża – Gończyce. Bierzemy udział w procesjach w dzień Bożego Ciała oraz w oktawie. Pamiętajmy, że to wyraz wdzięczności za to, że Pan Jezus jest wśród nas, otacza opieką, błogosławi nam. To także świadectwo wiary.
  5. Msze Święte z racji poświęcenia pól:

Dzień

31.05 (piątek)

Sokół

01.06 (sobota)

Kownacica

02.06. (niedziela)

Władysławów Pierwszy, Władysławów Drugi, Gąsiory

1. W sobotę od 1 czerwca do 9 czerwca w naszej Parafii będziemy przeżywać Misje Święte. W sobotę, 1 czerwca, o godz. 18.00 uroczyste wprowadzenie i powitanie Ojców Misjonarzy. Zaplanujmy aby czas Misji Świętych był z naszym udziałem. Wszyscy jesteśmy zaproszeni. Do każdego domu docierają programy jako zaproszenie na ten święty czas. Proszę o modlitwę w intencji misji.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za gromadzenie się na nabożeństwach majowych przy krzyżach i kapliczkach oraz za pięknie przyozdobione te miejsca modlitwy. W naszym kościele nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  3. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek: XVIII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu – jedynego uznanego w Polsce miejsca objawień Matki Bożej oraz 44. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.
  4. „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” to oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce obecni na konferencji pod kierownictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.

Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: kancelaria@men.gov.pl.

1. Młodzież zapisana na Jerycho Młodych w Pratulinie dostarcza podpisane przez Rodziców zgody dla osób niepełnoletnich. Koszt wyjazdu 180 zł. Wyjazd w piątek 31 maja (godzinę wyjazdu podamy później). Powrót 2 czerwca po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary na budowę ołtarza.

27 maja 2024