Ogłoszenia - 24 kwietnia 2022 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Do tej nowenny Pan Jezus przywiązał ogromne łaski – jest radością, że wielu rozumie intencje Pana Jezusa, który chce ocalić naszą szczęśliwą wieczność.
  2. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i związane z nim obietnice Pana Jezusa darowania win i kar pod zwykłymi warunkami.
  3. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na CARITAS Diecezji Siedleckiej.
  4. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
  5. W piątek o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  6. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami z klas I i II z całej parafii.
  7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.
  8. Od 1 maja  rozpoczynamy śpiew nabożeństw majowych. Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie krzyży i figur na terenie naszej parafii (odnowienie, udekorowanie), aby w tych miejscach, jak niegdyś mieszkańcy gromadzili się na odśpiewanie Litanii  Loretańskiej i pieśni Maryjnych.
  9. Ogłoszenie dotyczące uroczystości ślubnych w naszej parafii:
    • Dekoracje kościoła wykonują nasze parafianki, które robiły to do tej pory.
    • Nie wypada nawet prosić a czasami domagać się białego dywanu. Bieli nie depcze się. Biel ma swoją symbolikę czystości, piękna, godności itd.
    • Nie wypada na Pięknym, naturalnym Obrzędzie Sakramentu Małżeństwa ustawiać ekspozycji ze sztucznych kwiatów.
    • Uszanujmy również symbolikę świecy.
    • Świadkami małżeństwa mogą być pary małżeńskie, ale przyzwoitość nakazuje nie rozdzielać małżonków by z dwóch par małżeńskich utworzyć parę świadków. Czy wypada zadawać ból narzeczonej czy narzeczonemu zaproszonym na świadka gdy narzeczona lub narzeczony idzie z kimś innym jako para na świadków małżeństwa?
    • Narzeczeni, przynajmniej na miesiąc przed ślubem, uzgadniają i przygotowują czytania liturgiczne. Świadkowie przygotowują modlitwę wiernych.
    • Wszyscy uczestnicy liturgii ślubnej powinni zatroszczyć się o odpowiedni strój odpowiadający powadze przestrzeni sakralnej. Ojcowie rodzin wiedzą co znaczy właściwy strój.
  1. Od 1.IV – 30.VI Msze Św. wieczorowe o godz. 19.00.
  1. W tym tygodniu do Pana odszedł śp. Grzegorz Lis, l. 39 z Chotyni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
26 kwietnia 2022