Ogłoszenia - 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej Mszy Świętej składamy Akt Zawierzenia Chrystusowi Królowi Wszechświata i Królowi Polski. Zachęcam do obejrzenia w Internecie reportażu z Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, którą przeprowadził Arcybiskup Andrzej Dzięga z udziałem parlamentarzystów w sanktuarium w pobliżu najwyższej figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Odbyła się ona 31.10.2020 roku. Link do reportażu: https://www.youtube.com/watch?v=_r-TlplS9qs
  2. Serdeczne Bóg zapłać za pracę na placu po drewnianym kościele, jak również na parkingu przy układaniu bali. Wiele osób zaangażowało się ze sprzętem. Również Bóg zapłać za pracę na terenie powiększonego cmentarza. Bóg zapłać za ofiary na pokrycie zadłużenia na blachę i prace blacharskie.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa i przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to początek nowego roku kościelnego 2021 (czytania mszalne w dzień powszedni z cyklu I, w niedziele z roku B). Podobnie jak w poprzednich latach, zróbmy na adwent postanowienia, zobowiązania, formy pokuty, prostowania naszych dróg, by były w kierunku nieba. Może warto przełożyć spotkanie imieninowe, inne imprezy na ten tydzień przed adwentem by już w adwencie Ci, którzy mają zobowiązania abstynenckie, nie czuli się skrępowani.
  4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 zakończona apelem jasnogórskim.
  5. Msze Święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego za zgodą Ks. Bp Kazimierza Gurdy będą celebrowane w kolegiacie garwolińskiej raz w miesiącu. Pierwsza w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  6. Przygotowanie do Bożego Narodzenia (kościół, szopka, stajenka) w tym roku podejmują mieszkańcy Chotyni. Ponieważ kościół był niedawno malowany, wystrój kościoła będzie skromniejszy w choinki, aby nie brudziły ścian. Osoby pragnące ofiarować świerki srebrne czy zielone, proszę w tym tygodniu zgłaszać do zakrystii lub na numer telefonu Ks. Proboszcza 603-878-263.
  7. Ksiądz Proboszcz dziękuje za modlitwę i troskę. Operacja nogi przebiegła pomyślnie. Czas rekonwalescencji trwa. Czas choroby dla każdego człowieka jest czasem rekolekcji. Pan Bóg dopuszczając chorobę, cierpienie chce powiedzieć: „Człowieku! Masz czas żeby zatrzymać się. Zważ swoje czyny, ile prowadziło ku niebu, ile w kierunku ciemności. Jest czas na okazywanie wdzięczności najbliższym, opiekunom, na pokorne przyjmowanie pomocy. Niezwykły czas zagłębiania się w Słowo Boże, modlitwy, pomoc zmarłym”. Jako Proboszcz biorę kartki wypominkowe i prywatnie modlę się za wszystkich, których polecanie Bożemu Miłosierdziu i myślę z bólem o Rodzinach, które nie idą w kierunku nieba tylko są jakby na rondzie, kręcąc się tylko wobec spraw doczesnych.
  8. Do wieczności odeszli: śp. Henryk Lis l. 88 z Trzcianki, śp. Helena Owczarczyk l. 90 z Chotyni, śp. Helena Babik l. 85 z Sokoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Niech Bóg wynagradza za wszelkie dobro ofiarowane również w tym tygodniu.

23 listopada 2020