Ogłoszenia - 21 maja 2023 r.

1. Dzisiaj świętujemy dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy sobie, że Pan Jezus powiedział: „Idę przygotować wam miejsce” (J 14, 2b). Te słowa Pana Jezusa mają przypominać nie tylko księża i katecheci, ale przede wszystkim rodzice.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 spektakl o św. Janie Pawle II. Tego wieczoru hołd złożymy również Wielkiemu Prymasowi Tysiąclecia Bł. Stefanowi Wyszyńskiemu. Ci prorocy naszych czasów niech nam pomagają wrócić do postawy pięknej miłości. Serdecznie zapraszam wszystkich na ten wieczór w imieniu Organizatorów Pani Elżbiety Radziej z Zespołem.
  3. W miesiącu maju modlimy się słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele po Mszy Świętej o godz. 18.30. Śpiewamy litanię również w domach i tradycyjnie przy krzyżach i kapliczkach. Łączy nas intencja o pokój w Ukrainie, bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i prośba o opiekę Boża dla każdej rodziny.
  4. Codziennie trwamy w nowennie do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę.
  5. W poniedziałek Strażnicy Kościoła, przez wstawiennictwo bł. Męczenników Podlaskich, modlą się o uzdrowienie brata Roberta Rucińskiego z formacji Bractwa Strażników Kościoła. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
  6. Rocznica I Komunii Świętej uczniów klas IV w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Spowiedź przed rocznicą w sobotę o godz. 9.00.
  7. W piątek przypada Dzień Matki. Modlimy się za nasze mamy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, miłosierdzie Boże dla zmarłych a dla naszej Mamy Niebieskiej, Królowej Szkaplerza Świętego, dzieci przynoszą gałązki kwiatów albo kwitnącego krzewu by z modlitwą podejść do ołtarza i ofiarować Matce Bożej.
  8. W tym tygodniu poświęcenie pól:
      • poniedziałek, godz. 19.30, Władysławów, początek od p. Jana Bryzka,
      • piątek, godz. 20.00, Gąsiory,
      • poniedziałek (29.05), godz. 19.30, Ostrożeń Pierwszy i Drugi, początek przy starej szkole. Proszę Strażaków OSP o zabezpieczenie nabożeństwa.
  9. W niedzielę, 28.05, przypada rocznica śmierci bł. Stefana Wyszyńskiego. Przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz i plebanię oraz za ofiarowaną pracę.
  11. Przed nami XVII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu w intencji rodzin. Początek w ostatnią niedzielę czerwca (to jest 25 czerwca), zakończenie w pierwszą sobotę lipca (to jest 1 lipca) z możliwością nocnego czuwania do pierwszej niedzieli miesiąca. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej wielkiej modlitwie o ratunek i ocalenie rodzin od różnych zagrożeń i zniewoleń, także sytuacji po ludzku beznadziejnych. Zapisy i więcej informacji u Pani Marii Trzpil lub u ks. Łukasza.
  12. Spotkanie z Radą Parafialną w piątek o godz. 19.00.

W tym tygodniu do Pana odszedł śp. Wiesław Kujda, l. 73 z Kownacicy. Wieczny

24 maja 2023