Ogłoszenia - 2 stycznia 2022 r

1. Trwają 33 dniowe Rekolekcje wg św. Ludwika Mari Grignion de Montfort, Niewolników Maryi. W najbliższa niedzielę, 9 stycznia, uczestnicy rekolekcji gromadzą się na godz. 11.00 na konferencję, później Msza Święta rekolekcyjna o godz. 11.30, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Uroczystością Trzech Króli. Jak co roku przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku wyjątkowo o godz. 10.45 uczestnicy orszaku gromadzą się na dolnym parkingu przy figurze Chrystusa dźwigającego krzyż. Mieszkańcy Władysławowa, którzy przygotowywali wystrój na Boże Narodzenie, proszę aby wzięli stroje od Siostry Katechetki. Proszę również aby rodziny z dziećmi, podobnie jak w latach ubiegłych, ubrały się w stroje Maryi, św. Józefa i Jezusa oraz przebiorą się za pastuszków i anioły. Niech nie zabraknie również królów, których może być bardzo dużo.
  3. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie formacyjne Strażników Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączania się do tej wspólnoty.
  4. Piątek jest I piątkiem miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00, 15.00 i 17.00. Wyjazdy do chorych na zasadzie zgłoszenia.
  5. W niedzielę, 9 stycznia, o godz. 9.30 kandydaci na ministrantów otrzymają szarfy i przechodzą na następny etap formacji.
  6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Radiową. Przedstawiciel Radia Podlasie modli się z nami i zbiera ofiary na utrzymanie radia.
  7. Ponieważ jest jeszcze ciepło, proszę o porządkowanie grobów na cmentarzu. BARDZO PROSZĘ O SEGREGOWANIE ŚMIECI (doniczki oddzielamy od kwiatów, w zniczach oddzielamy szkło od plastików). BARDZO DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY SEGREGUJĄ, to ogromna pomoc i SZACUNEK DO LUDZI, którzy muszą segregować.
  8. Wizytę duszpasterską zaczniemy w sposób tradycyjny. Kto życzyłby sobie wizytę duszpasterską w innym czasie lub w inny sposób, proszę w tym tygodniu tę potrzebę zgłosić w zakrystii.
  9. W tym tygodniu do Pana odeszli: + Tadeusz Rusak, l. 66 z Sokoła, + Jadwiga Paprota, l. 84, z Władysławowa Drugiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 zaś o godz. 9.30 modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

„Nie wiem, jak to się dzieje i dlaczego tak jest, wiem jednak, że jest to niezaprzeczoną prawdą: Jeśli chcę wiedzieć, czy osoba jakaś jest z Boga, to nie znam lepszego sprawdzianu od pytania, czy lubi odmawiać „Zdrowaś Maryjo” i Różaniec”.

św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

„Różaniec, odmawiany powoli i rozważany – w rodzinie, grupie czy osobiście – stopniowo przybliży was do uczuć Jezusa Chrystusa i Jego Matki, przywołując wszystkie wydarzenia będące kluczem do naszego zbawienia”.

04 stycznia 2022