Ogłoszenia - 2 października 2022 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za obecność Jezusa Chrystusa pośród nas. Formą wdzięczności jest zaangażowanie w Procesję Eucharystyczną i dział w niej.
  2. Dzisiaj w Pratulinie zbierają się mężczyźni na swojej pielgrzymce diecezjalnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. W tej pielgrzymce również uczestniczy Bractwo Strażników Kościoła z naszej parafii.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Z ofiar z września i października uda się kupić 1600 litrów oleju opałowego.
  4. Do 15 października modlitwa różańcowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla wszystkich po Mszy Świętej wieczorowej. Bardzo proszę aby Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele każdego dnia brali do ręki różaniec i ofiarowali tajemnice różańcowe przez ręce Maryi. Dla dzieci (do klas IV włącznie) przygotowane są plansze z naklejkami. W czasie różańca o godz. 17.00 przewidziany jest śpiew z dziećmi.
  5. W piątek, 7 października, poświęcenie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się I Komunii Świętej wyjątkowo o godz. 18.30 aby rodzice mogli razem z dziećmi uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu religijnym jakim jest wręczenie różańca.
  6. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Przypominamy, że czuwanie nocne jest przed I sobotą miesiąca, więc odbyło się w ubiegłym tygodniu, zatem w ten piątek Msza Święta o godz. 18.00. Wyjazdy do chorych na zgłoszenie.
  7. W I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczorowej będziemy ofiarowywać różaniec łącząc się z Męką Pana Jezusa w Ogrójcu. Słowa Pana Jezusa „Czy nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?” mobilizują nas do przeżywania z Chrystusem Ogrójca.

Na pierwsze przeżywanie Ogrójca niech czują się szczególnie zaproszeni Ci, którzy śmierć rozłączyła z najbliższymi, rodzice, którzy stracili dzieci, dzieci przeżywające smutek rozstania z rodzicami, wdowy i wdowcy i wszyscy inni pogrążeni w żałobie.

1. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Częstochowy w terminie od 10 do 11 października. Przewidziane jest dla chętnych nocne czuwanie. Godzina wyjazdu do ustalenia, spotkanie z chętnymi na wyjazd w środę po nowennie.
  2. W niedzielę, 9 października, przypada 8 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msza Święta dziękczynna o godz. 9.30. Zapraszamy całą Radę Parafialną i wszystkich skarbników, którzy od początku budowy kościoła byli na pierwszej linii zaangażowania. Będziemy modlić się za zmarłych skarbników, architekta i dobrodziejów budowy.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas I i ich rodziców w ramach początków przygotowania w trzyletniej formacji przed I Komunią Świętą.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwy w intencji budowy nowego ołtarza jak również za ofiary składane na ten cel oraz na przeniesienie drewnianej plebanii.
04 października 2022