Ogłoszenia - 19 marca 2023 r.

1. Dziękujemy Księdzu Doktorowi Tomaszowi Pawlakowi, naszemu rekolekcjoniście, za przeprowadzenie płomiennych rekolekcji wielkopostnych, przez które nas, swoich rodaków, chciał przybliżyć do Pana Boga i do siebie nawzajem przez głębsze zrozumienie wiary, nadziei i miłości.
  2. W poniedziałek, 20 marca, liturgiczne obchody Uroczystości Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00 i 17.00.
  3. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Oto Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, by zwiastować Jej, że pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego oraz urodzi Syna Bożego. Tego dnia jest obchodzony Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. To także dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada. W tej intencji możemy podjąć Duchową Adopcję. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.
  4. W kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, 2 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii ekspiacyjna Droga Krzyżowa za znieważanie świętego Jana Pawła II Wielkiego. Na Drogę Krzyżową przychodzimy z transparentami, fotografiami świętego i flagami.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w poszczególnych wioskach. Początek o godz. 19.00. Po nabożeństwie spotkanie z Ks. Proboszczem w celu omówienia spraw duszpasterskich i ekonomicznych. Pytanie → w jakiej części damy radę zbudować ołtarz. Program:

Dzień

Rozpoczęcie

Trzcianka

od ul. Lubelskiej

w remizie

Anielów

jak poświęcenie pól

w szkole

Bardzo proszę aby Druhowie OSP zabezpieczali ruch

w czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

23 marca 2023