Ogłoszenia - 19 listopada 2023 r.

Niedziela – 19 listopada 2023 r.

1. Przygotowujemy się do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przez trwanie w nowennie. W domach posiadamy książeczki z nowenną, dlatego też prosimy o włączanie się w to przygotowanie.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odnawiamy akt zawierzenia, by Boże Prawo było zasadą postępowania w naszej Ojczyźnie, w naszych Rodzinach i w naszym życiu. W tej intencji, po Mszy Świętej o godz. 9.30 przejdziemy w procesji różańcowej.
  3. W ubiegłą niedzielę włączyliśmy się w obchody 400-lecia męczeństwa św. Jozafata Kuncewicza, Biskupa i Męczennika. W naszym kościele była odprawiona Msza Święta o godz. 9.30 przez wstawiennictwo tego świętego, który jest drugorzędnym patronem Diecezji Siedleckiej. Dzieci, które uczęszczały na różaniec w październiku w nagrodę uczestniczyły w pielgrzymce do Białej Podlaskiej i Pratulina. Dzieciom towarzyszyli Rodzice i Strażnicy Kościoła pod opieką ks. Łukasza. W programie był spektakl o św. Jozafacie, Msza Święta dziękczynna, a w Pratulinie złożenie hołdu niezłomnym obrońcom wiary, bł. Męczennikom Podlaskim, którzy wzór męstwa znaleźli w św. Jozafacie.
  4. W czwartek, 23 listopada, modlimy się z Bractwem Strażników Kościoła.
  5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie z Radą Parafialną. Bardzo proszę wszystkich Radnych o obecność. Będą podejmowane ważne decyzje.
  6. Wystrój świątyni i zewnętrzną szopkę na Boże Narodzenie w tym roku przygotowują mieszkańcy Ostrożenia Pierwszego.
  7. Rozpoczęły się prace przy drewnianym kościele na cmentarzu, m in.:
    • jest wykonywana instalacja elektryczna i przeciwpożarowa,
    • nowe okna, które są odtworzeniem poprzednich,
    • do renowacji zostały oddane drzwi zewnętrzne,
    • odtwarzana jest wieżyczka dokładnie według dawnego wzoru,
    • do renowacji został oddany krzyż, a do złocenia kula, która była na wieżyczce.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o porządek na cmentarzu, segregują odpady. Bardzo dziękuję tym, którzy uporządkowali sprawy z prolongatami. Te pieniądze są bardzo potrzebne do prowadzonych prac w drewnianym kościele, gdyż sama dotacja nie wystarczy.
  9. W listopadzie, codziennie przed Mszą Świętą wieczorową o godz. 16.30 czytamy karty wypominkowe i ofiarujemy różaniec za zmarłych.
  10. W piątek, 24 listopada, o godz. 17.00 modlimy się za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii. Polecamy zmarłych organistów, kościelnych, katechetów, dobroczyńców i tych, którzy w tym roku odeszli do wieczności.
  11. W przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w sobotę, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 19.00 organizowany jest wieczór chwały w ramach 38. Światowego Dnia Młodzieży. Naszą parafię będzie reprezentować młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz klasy ósme przygotowujące się do tego sakramentu. Zapisy do środy. Koszt wyjazdu 5zł. Wyjazd autokarem o godz. 18.30.
  12. „Bóg zapłać” za modlitwę w intencji budowy nowego ołtarza i za składane na ten cel ofiary.
18 listopada 2023