Ogłoszenia - 19 lipca 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym Nasza Parafia przeżywa UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ Patronki Parafii Matki Bożej Królowej Szkaplerza Świętego.

Polecajmy siebie i swoich bliskich żyjących i zmarłych Jej niezawodnej i nieustannej Opiece.

Przypominam, że w każdą środę jest odprawiana  Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej,
ci którzy chcę szczególnie czcić Matkę Najświętszą włączają się do Bractwa Szkaplerznego.
W tym tygodniu do Bractwa włączyło się 18 osób.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w pracach przy przenoszeniu drewnianego kościoła. Słowa  wdzięczności kieruję do Pana Zbigniewa Niezgody, który z wielkim spokojem i w doskonałej organizacji - jak dyrygent - kieruje pracami. Bóg zapłać za ofiary  na ten cel składane.

4. Bóg zapłać za przygotowanie  kościoła, otoczenia kościoła i cmentarza do Odpustu. Podziękowanie kieruję do druhów strażaków z Ostrożenia  Pierwszego i Drugiego, kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców, Pana Henryka Ośka z Sokoła i wszystkich osób, które  się włączyły.

5. W ostatnim czasie na cmentarzu została doprowadzona do przenoszonego drewnianego kościoła instalacja elektryczna i wodna. Przy tej okazji, na części starego cmentarza, również została rozprowadzona instalacja elektryczna i wodna. Dzięki temu powiększony został teren oświetlenia cmentarza oraz powstały dodatkowe punkty czerpania wody.

Z dużym zaangażowaniem i bardzo sprawnie wykonano pierwszą warstwę posadzki. Z radością patrzymy na wznoszone na nowo ściany przenoszonego kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać za nieodpłatną, jak mówią – na Chwałę Bożą i pożytek ludziom, ofiarowaną pracę:

• Panu Ryszardowi Czamara – za wykonane wykopy i przeciski,
  • Panu Romanowi Ochnio – za prace elektryczne,
  • Panu Krzysztofowi Kobusowi – za prace hydrauliczne,
  • Panu Ryszardowi Babikowi  - za prace ziemne,
  • Panu Bogdanowi Dąbrowa – za prace ziemne,
  • wielu innym Osobom, które włączyły się w pomoc ze specjalistycznym sprzętem, ciągnikami, przyczepami, samochodami. Bóg zapłać Paniom za przygotowywane posiłki.

6. Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Rady Parafialnej i Wolontariusze przyjmują ofiary na przeniesienie drewnianego kościoła.

Serdecznie proszę o włączanie w pomoc tych wszystkich, którzy byli ochrzczeni i przyjmowali Sakramenty święte w drewnianym kościele.

7. W przyszłą niedzielę (26.07) jest liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima Rodziców NMP - Dziadków Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Babć i Dziadków. Składamy im najlepsze życzenia zdrowia, radości życia, pomocy i wdzięczności od najbliższych. Boże Błogosławieństwo niech napełnia ufnością.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św.  z racji wspomnienia św. Krzysztofa (25.07) Patrona kierowców i podróżujących poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji zbierane są na misje święte.

9. UWAGA!!! Upłynął termin zgłaszania opiekunów grobów na naszym cmentarzu.
UWAGA! Termin już był trzy razy przesuwany.

Zgłaszają się osoby, które chcą na tym miejscu wybudować grobowiec lub powiększyć o to miejsce grobowiec już istniejący.

Od 1 sierpnia groby bez zgłoszonych opiekunów Zarząd Cmentarza będzie przekazywał tym, którzy chcą się stać opiekunami tego miejsca.

10. Życzę radosnego świętowania.

19 lipca 2020