Ogłoszenia - 18 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostrę Jadwigę ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Dom generalny jest w Myśliborzu, natomiast Siostra aktualnie posługuje w Szczecinie. W nowym ołtarzu będzie figura Świętej Siostry Faustyny dlatego Siostra Jadwiga swoją posługą przybliży nam postać świętej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że adoracja trawa codziennie od godz. 7.30 do 18.00. Na końcu kościoła są kartki z terminami adoracji. Bardzo proszę abyśmy wpisując swoje nazwisko określili dzień i godzinę adoracji.
  3. W środę o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji uczniów klas ósmych dziękując za czas nauki w szkole podstawowej, za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg im udzielił oraz będziemy prosić o dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania, błogosławieństwo Boże i pomoc w kolejnych etapach formacji. Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.
  4. W ubiegłą niedzielę odbyło się zebranie wiejskie w Gończycach. Jako Proboszcz bardzo dziękuję za niezwykłą kulturę, merytoryczne wypowiedzi, wzajemny szacunek i spokojne uzgodnienie stanowiska. Dziękuję Panu Sołtysowi i tym wszystkim, którzy zabierali głos oraz chrześcijańską postawę. Wszystkim obecnym bardzo dziękuję za przybycie, za najwyższą frekwencję od niepamiętnych czasów, co świadczy o odpowiedzialności.
  5. Zakończenie roku szkolnego: tradycyjnie uczniowie odbywają spowiedź świętą. Spowiadamy dzisiaj (jest więcej księży), w poniedziałek i we wtorek. Przyjmujemy Komunię Świętą jako dziękczynienie za łaski otrzymane w Roku Szkolnym 2022/2023.
  6. Kandydaci na ministrantów po I Komunii Świętej zaproszeni są na spotkanie w poniedziałek na godz. 17.30.
  7. W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz Proboszcz, Ksiądz Kanonik Jan Spólny. To dzień modlitwy w intencji Czcigodnego Solenizanta. Weźmy udział we Mszy Świętej o godz. 18.00. Nasza obecność i dar modlitwy niech będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za dar Jego posługi w parafii.
  8. W Wyższym Seminarium Duchownym w dn. 23–25 czerwca (piątek - niedziela) odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. To czas modlitwy i wyciszenia, ale także możliwość spotkania z klerykami i miejscem ich formacji. Rozpoczęcie w piątek od godz. 15:00, a zakończenie w niedzielę po obiedzie około godziny 14:00. Zachęcamy młodzież męską z naszej parafii do udziału. Więcej informacji na stronie WSD Siedlce.
  9. Zapraszamy ministrantów na XVI Koczowisko Służby Liturgicznej. Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne w Nowym Opolu. Czas: sobota, 24 czerwca. Od godz. 9:15 rejestracja, modlitwa i rozpoczęcie koczowiska, rozgrywki i zawody sportowe. Atrakcje: piłkarski turniej ministrantów, strzelnica, paintball, dmuchane zamki i tory przeszkód, gry i zabawy na świeżym powietrzu.
  10. W przyszłą niedzielę z Łomianek wyrusza Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu w intencji rodzin. Wejście pielgrzymów w dniu 1 lipca. Planowana jest autokarowa pielgrzymka z parafii. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt: ok. 110 zł.

Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary.Wpisz tekst

19 czerwca 2023