Ogłoszenia - 17 września 2023 r.

Niedziela – 17 września 2023 r.

1. W piątek o godz. 18.00 rozpoczęła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa według ogólnopolskiego programu Nieustającego Różańca w intencji świętości kapłanów i biskupów, o nowe powołania do Służby Bożej a także o mocną wiarę, pokój na świecie, a w naszej parafii w intencji budowy nowego ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać za tak liczny udział w tym czuwaniu, nawet w godzinach nocnych.

Przypominamy i zapraszamy na codzienną adorację od godz. 7.30 do wieczorowej Mszy Świętej. Na końcu kościoła wyłożone są listy, na których można zapisać swój udział.

1. W najbliższy poniedziałek, 18 września, w święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski, Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda udzieli sakramentu bierzmowania na Mszy Św. o godz. 17.00 (w tym dniu Mszy Św. o godz. 18.00 nie będzie).
  2. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie pielgrzymkowe grupy 8b. Serdeczne Bóg zapłać za zorganizowanie i przygotowanie spotkania pielgrzymkowego i poczęstunku przy ognisku wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim uczestnikom tego spotkania a także księdzu Pawłowi Brońskiemu za zrelacjonowanie spotkania w mediach diecezjalnych.
  3. 23 września, o godz. 18.00 Msza Św. ze Strażnikami Kościoła i spotkanie formacyjne.
  4. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda zaprasza na pielgrzymkę mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę, 1 października. Początek o godz. 10.00.
  5. W sobotę, 7 października, w Gończycach spotkanie Zelatorów i Zelatorek Parafialnych oraz Zelatorów Dekanalnych oraz wszystkich, którzy chcą włączyć się w to formacyjno-modlitewne wydarzenie (dekanaty: osiecki, garwoliński, żelechowski, rycki i łaskarzewski).
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie z wszystkimi Zelatorkami i Zelatorami z naszej parafii w celu omówienia gościnnego przyjęcia braci i sióstr od Różańca z wymienionych dekanatów.
  7. SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

W naszej parafii chrzest odbywa się zasadniczo dwa razy w miesiącu, w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 11.30 (możliwe zmiany ze względu na wydarzenia religijne lub sytuacje rodzinne). Sakramenty chrztu i bierzmowania udzielane są we własnej parafii. W sytuacjach nadzwyczajnych wymagana jest zgoda proboszcza miejsca. Ci, którzy po raz pierwszy chrzczą dziecko lub są rodzicami chrzestnymi zobowiązani są do 4 katechez chrzcielnych. Ci, którzy kolejny raz biorą udział w chrzcie jako rodzice lub chrzestni przedstawiają dokument o ukończeniu katechez. Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, nieuznający nauki Kościoła Katolickiego i moralności katolickiej, niepraktykujący. Rodzice chrzestni w parafii chrztu dziecka przedstawiają zaświadczenie od swojego księdza proboszcza o spełnianiu wymagań na matkę lub ojca chrzestnego. Spisywanie aktów z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Przedstawiamy akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji rodzica chrzestnego. Zaświadczenie takie jest ważne trzy miesiące. Rodzice dziecka przedstawiają dokument o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego. Przyjęcie rodzinne powinno być bezalkoholowe. Według zaleceń ks. biskupa sakramentów świętych można udzielić osobom świadomym odpowiedzialności za ten sakrament i dobrze przygotowanym, jak również termin sakramentu można przesuwać do momentu aż przyjmujący będzie przygotowany.

17 września 2023