Ogłoszenia - 16 października 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Przed kościołem do puszek będziemy zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży a pochodzącej z uboższych rodzin.
  2. Dzisiaj Pokutna Procesja Różańcowa w intencjach Ojczyzny po Mszy Świętej o godz. 9.30. Włączamy się ogólnopolską inicjatywę modlitwy pokutnej. Intencja to modlitewny szturm do nieba w intencji dzieci i młodzieży aby Matka Najświętsza uratowała ich od niewiary. Szczególnie będziemy się modlić za dzieci i młodzież, którzy nie uczestniczą we Mszy Świętej oraz zrezygnowali z lekcji religii.
  3. Różaniec jest ratunkiem dla świata, Ojczyzny, rodziny i każdego człowieka. Proszę o modlitwę Różańcową w każdej Rodzinie. W naszym kościele spotykamy się na modlitwie różańcowej o godz. 6.30 rano (prowadzona przez wiernych) i o godz. 17.15.
  4. W poniedziałek Msza Święta rano będzie o godz. 6.30 ponieważ o godz. 7.00 wyrusza pielgrzymka do Niepokalanowa i Częstochowy.
  5. We wtorek wspomnienie Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, księdza Łukasza, wikariusza naszej parafii. O godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Łukasza o piękne kapłaństwo, zdrowie, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i ludzką życzliwość.
  6. W środę, 19 października, liturgiczne wspomnienie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.
  7. W piątek, 21 października, wyrusza pielgrzymka do Gietrzwałdu na Triduum Różańcowe. Proszę aby chętni zgłaszali się do zakrystii. Spotkanie z wyjeżdżającymi na pielgrzymkę w środę po Mszy Świętej wieczorowej.
  8. W sobotę, 22 października, liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Prosimy przez jego wstawiennictwo o bezpieczeństwo dla Ojczyzny i szlachetne życie w rodzinach.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie z uczniami i Rodzicami w związku z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 14.00 spotkanie z dziećmi klas III i Rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie ze Strażnikami Kościoła.
  12. Proszę o wcześniejsze porządkowanie cmentarza a wszystkie inwestycje na cmentarzu wcześniej należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Układanie kostki między grobami należy uzgadniać z Panią Kościelną. W sytuacjach nieuzgodnionych powstają niepotrzebne konflikty czy nieporozumienia między sąsiadującymi ze sobą opiekunami grobów. Dotychczas kostkę parafia odstępowała parafia po 30 zł/m2. Odtąd kostkę załatwiają sobie inwestorzy we własnym zakresie. Proszę także, aby kostka i krawężniki między grobami była układana w kolorze szarym – jest to kolor trwały.
  13. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane znicze i wkłady do zniczy jako cegiełka na potrzeby Kościoła. Za boksami ze szkłem możemy ustawiać ładne znicze, których chcemy się pozbyć aby chętni mogli je powtórnie wykorzystać.
  14. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę ołtarza i przeniesienie starej plebani.
  15. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 14.00 spotkanie religijne Ks. Ryszarda w języku ukraińskim.
17 października 2022