Ogłoszenia - 16 lipca 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 12.00 i 18.00.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę wzięli udział w uroczystej procesji na cmentarz, którzy zyskują odpust by nieść pomoc zmarłym. Dziękujemy za udział w odpustowej procesji. Słowa wdzięczności kieruję do tych, którzy wzięli udział w pracach porządkowych w kościele, otoczeniu kościoła i na cmentarzu. Bóg zapłać składam Druhom OSP Kownacica, Państwu Staros z Kownacicy oraz Panu Witoldowi Dąbrowa z Sokoła.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że adoracja trawa codziennie od godz. 7.30 do 18.00. Na końcu kościoła są kartki z terminami adoracji. Bardzo proszę abyśmy wpisując swoje nazwisko określili dzień i godzinę adoracji.
  4. Sługa Boży, Ksiądz Franciszek Blachnicki wymieniany jest zaraz obok bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II jako najważniejszy przywódca duchowy Polaków w XX wieku. Współpracował zarówno z Prymasem Wyszyńskim jak i kardynałem Karolem Wojtyłą, z którymi łączyła go przyjaźń. Wszyscy oni byli w różnym czasie obiektem represji i zamachów ze strony komunistycznych służb. Opatrzność Boża cudem ochroniła Prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

Od kilku miesięcy wiemy, że ksiądz Blachnicki padł ofiarą komunistów, że został otruty. Dlaczego aparat represji chciał zlikwidować tego charyzmatycznego duszpasterza? O tym opowiada film autorstwa Jana Pospieszalskiego. Jaki testament zostawił nam twórca krucjaty wyzwolenia człowieka, twórca Ruchu Światło-Życie (OAZA) i twórca Kościoła Domowego? Czego uczy nas dzisiaj męczennik ksiądz Franciszek Blachnicki? O tym opowie Autor i Organizatorka spotkania, pani Anna Maria Siarkowska.

Projekcja krótkiego filmu dokumentalnego (30 minut) oraz wystąpienie w niedzielę 23 lipca zaraz po Mszy Św. o godz. 9.30 i drugi raz po Mszy Św. o godz. 11.30.

1. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Parafia Świętej Trójcy w Gończycach otrzymała promesę na remont zabytkowego kościoła na cmentarzu w Gończycach na kwotę 300 000 złotych. Promesa podpisana jest przez Prezesa Rady Ministrów p. Mateusza Morawieckiego. W imieniu naszej Parafii promesę odebrali p. Zbigniew Niezgoda i p. Mariusz Nitka. Towarzyszyłem przedstawicielom Parafii w tym wydarzeniu. Znaczenie dokumentu dla Parafii: po podpisaniu umowy w Gminie Sobolew (o terminie Gmina powiadomi w przyszłości) na realizacje programu, będziemy wykonywać poszczególne zadania remontowe, a Gmina dysponująca funduszem będzie pokrywać faktury.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych rozprowadzane są cegiełki na budowę ołtarza. Dotychczas na budowę nowego ołtarza zebrano 182 400 złotych.

Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary.

17 lipca 2023