Ogłoszenia - 15 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej. poświęcenie wiązanek pierwocin zbóż, warzyw, ziół i kwiatów. Dziękujemy Matce Boże za opiekę w 101 r. „Cudu nad Wisłą”.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będą gościły Siostry na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodsza młodzież na spotkanie po Mszy świętej (przewidziane są atrakcje).
  3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom (a już jest 114 Ofiarodawców) za ofiary na budowę parkingów.
  4. W ostatnim czasie odeszli do Pana: + Roman Gugała, l. 61 z Ostrorzenia Pierwszego oraz + Stanisława Sabat, l. 86 z Sokoła. Pogrzeb odbędzie się 16 sierpnia o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
  5. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Procesję Różańcową w Warszawie. Nabożeństwo to zostało pobłogosławione przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Organizatorami Procesji Różańcowej są: Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego i Męski Różaniec. Do przeprowadzenia procesji włączyli się również: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźni św. Jan Pawła II, Akcja Katolicka. Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja procesji. Zjednoczymy na modlitwie wynagradzającej obie diecezje warszawskie i całą Warszawę. W tę modlitwę włącza się wiele wspólnot w Polsce i za granicą.

Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Chcemy pokutować szczególnie za grzechy wołające o pomstę do nieba, czyli w pierwszej kolejności za grzech zabójstwa nienarodzonych, grzech pijaństwa, świętokradztwa i profanacji.

Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast. Plan na 22 sierpnia 2021 r. w Warszawie jest następujący:

• Msza św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godzinie 12.30.
    • Wyjście procesji spod figury ks. Ignacego Skorupki przy katedrze o godz. 14.00. Początek odmawiania Różańca Świętego wraz z rozważaniami pokutnymi.
    • Przejście przez most Śląsko Dąbrowski i wejście na pl. Zamkowy.
    • Następnie odmawiając kolejne części Różańca św. przejście ulicami Starego Miasta.
    • Zakończenie Procesji Różańcowej nastąpi na pl. Zamkowym, gdzie zostanie odmówiona Litania Loretańska, ponowiony zostanie Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie Kapłana, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.
17 sierpnia 2021