Nr konta bankowego

Parafii Trójcy Świętej w Gończycach:

76  9217  0001  0010  4173  2000  0010

Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie

- Bóg zapłać za ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego!

 

Msza święte:

- w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

- w dni powszednie: 7.00, 17.00

Szczęść Boże!

MSZE ŚWIĘTE:

w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

w dzień powszedni:

7.00, 19.00

 

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

w trakcie każdej Mszy św.

i nabożeństw

 

Matka Boża Szkaplerzna w Gończycach

Ogłoszenia - 14 listopada 2021r.

 1. Przez cały listopad po Mszy Świętej wieczorowej czytane są wypominki i odmawiany jest różaniec za zmarłych.
 2. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościół w Potrzebie.
 3. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość już za tydzień w niedzielę. Kończy ona obecny rok liturgiczny. Po każdej Mszy Św. będziemy składać Akt Zawierzenia się Chrystusowi Królowi. Przychodzimy całymi Rodzinami.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 5. We wtorek, 16 listopada, dzień Matki Bożej Miłosierdzia – Tej, o której pisał Adam Mickiewicz: „Ty, co świecisz w Ostrej Bramie”.
 6. W czwartek, 18 listopada, za przyczyną błogosławionej Karoliny Kózkówny będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży.
 7. Dzisiaj poświęcamy opłatki, które będą roznosić Szanowni Państwo z Rady Parafialnej. Od środy 17 listopada możemy spodziewać się wizyty naszych Radnych w domu. Będą dzwonić do drzwi i jeśli rodzina zaprosi, będą wchodzić do domu, by złożyć na przygotowanym talerzyku opłatek. Jeśli są inne okoliczności, trudności, czy sytuacje, ktoś z domowników może przyjąć opłatek na zewnątrz. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są przede wszystkim na utrzymanie Pana Organisty. Dlatego, zgodnie z wygłoszonymi już wcześniej zapowiedziami, prosimy o większe ofiary, bo utrzymanie Pana Organisty to nie tylko pensja, ale Parafia płaci pełne ubezpieczenie i podatek.

Jeżeli kogoś nie stać, Radni opłatek ofiarują. Rozprowadzane opłatki przygotowane zostały przez Siostry Sakramentki z zachowaniem warunków sanitarnych. Siostry otoczyły swoją modlitwą opłatki na etapie ich przygotowania i tych, którzy będą się nimi dzielić w czasie Wigilijnej kolacji.

 1. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej. Proszę, aby byli obecni wszyscy Radni, ponieważ podejmują zadanie roznoszenia opłatków do Rodzin.
 2. Przygotowanie do Bożego Narodzenia (kościół, szopka, dekoracja) w tym roku podejmują mieszkańcy Władysławowa, rejon p. Danuty Karaś. Wystrój kościoła będzie skromniejszy w choinki, aby nie brudziły ścian. Osoby pragnące ofiarować świerki srebrne lub zielone, proszę w tym tygodniu zgłosić się w zakrystii lub pod nr tel. Ks. Proboszcza 603878263.
 3. W niedzielę, 28 listopada, o godz. 15.00 będzie wyświetlony film pt.: „Czyściec”. Mówi on o rzeczywistości śmierci, przeżywania żałoby i przybliża treści dotyczące wieczności z Objawienia Bożego i objawień prywatnych. Ukazuje naszą rolę i nasze zadania w sytuacjach, kiedy jesteśmy na pogrzebie, uświadamia wartość modlitwy i odpustu za zmarłych. KAŻDEGO Z NAS TO DOTYCZY!
 4. W tym tygodniu do Pana odeszli: śp. Jan Kiliszek, l. 90 z Władysławowa, śp. Henryka Kalbarczyk, l. 82 z Sokoła, śp. Magdalena Talarek, l. 25 z Ostrożenia Drugiego, której pogrzeb odbędzie się 23 listopada oraz śp. Kazimierz Czamara, l. 70 z Kalenia, którego pogrzeb odbędzie się w środę 17.11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 5. W dniu 4 grudnia planowana jest pielgrzymka do Torunia z racji 30 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii.
 6. Bardzo proszę, aby wykładanie na stoliku na końcu kościoła obrazków, modlitw czy materiałów informacyjnych było uzgadniane z Księdzem Proboszczem.
 7. Nasz rodak, Ks. Marcin Olek, jest dyrektorem katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Szkoła bierze udział w konkursie „You Can Dance! – Nowa Generacja” w TVP dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie z wychowawcami wysłali filmik promujący sprawność fizyczną i odbudowanie relacji koleżeńskich po pandemii.

Zostawiajcie lajki: https://www.facebook.com/youcandancetvp/videos/282000567093975

15 listopada 2021

PARAFIA TRÓJCY ŚWIĘTEJ W GOŃCZYCACH

Gończyce 57A

08-460 Sobolew

tel: 25 6833415kancelaria@parafia-gonczyce.pl

Copyright 2018 Parafia Trójcy Świętej w Gończycach. Wszelkie prawa zastrzeżone.