Ogłoszenia - 13 listopada 2022 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za włączenie się w modlitewne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości.
  2. W listopadzie, codziennie po Mszy św. wieczorowej, czytamy kartki wypominkowe i ofiarowujemy różaniec za zmarłych.
  3. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej dla uczniów klas I i II wraz z Rodzicami.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na projekcję filmu pt.: „Cud Guadalupe”. Pierwszy kinowy fabularny film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara.

Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

1. W piątek, 18 listopada, we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, na godz. 16.30 zapraszam kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów wraz z Rodzicami na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem i na Mszę św.
  2. Składamy „Bóg zapłać” za dar modlitwy i ofiary na rzecz budowy nowego ołtarza do kościoła i przeniesienia starej plebani.
16 listopada 2022