Ogłoszenia - 12 maja 2024 r.

Niedziela – 12 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam, że celem życia ludzkiego jest wieczne przebywanie w niebie. To miejsce przygotował nam Chrystus a my mamy przygotować się na to miejsce.
  2. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie trwamy w Nowennie do Ducha Świętego. Przyszła niedziela to Zielone Świątki.
  3. Trwamy w Nowennie przed Świętem Św. Andrzeja Boboli. Za Jego przyczyną upraszamy potrzebnych łask dla Ojczyzny i Kościoła.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za gromadzenie się na nabożeństwach majowych przy krzyżach i kapliczkach oraz za pięknie przyozdobione te miejsca modlitwy. W naszym kościele nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  5. Dzisiaj rocznica I Komunii Świętej.
  6. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych, że razem z dziećmi pięknie przeżywały Biały Tydzień.
  7. W Białej Podlaskiej, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w sobotę 18 maja, odbędzie się I Diecezjalny Kongres Ruchu Szensztackiego pt.: „W przymierzu razem dla Kościoła”. Prosimy o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.
  8. W poniedziałek, 13 maja o godz. 18.00 Msza Święta a po niej pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zabieramy ze sobą lampiony.
  9. W poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo serdecznie proszę o obecność, będziemy poruszać ważne sprawy.
  10. Od 1 czerwca do 9 czerwca w naszej Parafii będziemy przeżywać Misje Święte. W sobotę, 1 czerwca, o godz. 18.00 uroczyste wprowadzenie i powitanie Ojców Misjonarzy. Zaplanujmy aby czas Misji Świętych był z naszym udziałem. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.
  11. Zbliża się kolejna już XVIII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu – jedynego uznanego w Polsce miejsca objawień Matki Bożej. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę w intencji rodzin, Kościoła i Ojczyzny.
  12. Prosimy o zgłaszanie się osób pragnących pełnić posługę i zadania w służbie porządkowej na trasie 44. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę – kwestia wyrobienia uprawnień do kierowania ruchem bądź ich przedłużenia.
  13. W dniach od 31 maja do 2 czerwca odbędzie się w Pratulinie Jerycho Młodych. Prosimy się o zgłaszanie się chętnych.
  14. Pielgrzymka dzieci I-szo Komunijnych z Rodzicami do Strachociny odbędzie się w dniach 27-28 maja. W miejscu urodzenia św. Andrzeja Boboli, w którym jest sanktuarium ku Jego czci, poświęcimy figurę tego świętego do naszego nowego ołtarza.
  15. Szczególne podziękowania Katechetce, p. Grażynie Pogorzelskiej za ofiarę na rzecz Parafii z przeznaczeniem na prace przy drewnianej plebanii w wysokości siedemdziesięciu tysięcy złotych. Ofiary na prace przy dzwonnicy z prolongat. Bóg zapłać.
  16. Bóg zapłać za ofiary na budowę ołtarza.
12 maja 2024