Ogłoszenia - 12 listopada 2023 r.

Niedziela – 12 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji mamy możliwość wsparcia braci i siostry ofiarami, które będą zbierane do puszek po każdej Mszy Świętej przed kościołem.
  2. Również w dzisiejszą niedzielę, w szczególny sposób wspominamy św. Jozafata Kuncewicza, Biskupa i Męczennika. W tym roku mija 400 lat od jego męczeńskiej śmierci. Ten święty Kościoła Unickiego jest drugorzędnym patronem Diecezji Siedleckiej. W naszym kościele Msza Święta wotywna o św. Jozafacie o godz. 9.30. Dzisiaj także grupa pielgrzymkowa z naszej parafii udała się na pielgrzymkę do Białej Podlaski na obchody wspomnianej uroczystości i modlitwę przy relikwiach świętego Jozafata.
  3. W listopadzie, codziennie przed Mszą Świętą wieczorową o godz. 16.30 czytamy karty wypominkowe i ofiarujemy różaniec za zmarłych.
  4. Składamy Bóg zapłać za wywieszenie biało-czerwonych flag na Święto Niepodległości oraz za liczny udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bardzo liczny udział w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy i wspaniałego ducha jedności i modlitwy na nocnym czuwaniu u tronu Jasnogórskiej Pani.
  6. W najbliższy czwartek, 16 listopada, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, o której Adam Mickiewicz pisał: „Ty, co świecisz w Ostrej Bramie”. Wspomnienie to u wielu Polaków, zwłaszcza tych ze Wschodu wywołuje tęskne myśli za Wilnem i obecną tam Maryją w Jej cudownym obrazie. Matka Chrystusa doznaje czci w tym powszechnie znanym obrazie jako Matka Boża Miłosierdzia, Królowa Polski i Wielka Księżna Litewska. Zapraszamy na Mszę Święta wieczorową i modlitwę.
  7. Najbliższa sobota, 18 listopada, to wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: na Mszę Świętą i następnie na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach o czystość i piękne życie przez przyczynę pięknej i wspaniałej dziewczyny, błogosławionej Karoliny. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę ołtarza i przeniesienie starej plebani.
13 listopada 2023