Ogłoszenia - 11 lutego 2024 r.

Niedziela – 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj dzień Matki Bożej z Lourdes i Międzynarodowy Dzień Chorych. Ksiądz Biskup Henryk Tomasik będzie sprawował Mszę Świętą w intencji chorych o godz. 9.30, na której będzie udzielany Sakrament Chorych. Opiece Matki Bożej z Lourdes polecamy wszystkich cierpiących, chorych, w podeszłym wieku. Życzymy mocnej wary, pięknej nadziei, powrotu do zdrowia, a jeśli wolą Bożą jest, by nieść cierpienie, niech Pan Bóg wspomaga, a dobrzy, życzliwi ludzie okazują pomoc i pociechę. Pamiętamy słowa Pana Jezusa, który mówił, że posługa oddawana choremu to posługa oddawana Chrystusowi, który utożsamia się z cierpiącymi.
  2. Dzisiaj inauguracja peregrynacji Matki Bożej Szensztackiej. Jego Ekscelencja, Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, poświęci 36 kapliczek dla 36 kręgów. W każdym kręgu jest 10 rodzin. Matka Boża Pielgrzymująca w każdej rodzinie w ciągu miesiąca będzie przez 3 dni, aby umacniać w trudzie życia, pomnażać wiarę i nadzieję, wzmacniać miłość, by być z nami jak była u świętej Elżbiety. Osoby, które chcą dołączyć do kręgów (a są takie), niech tworzą kręgi dziesięciorodzinne.

Dziękujemy Siostrze Alinie z Apostolatu Szensztackiego za wygłoszone prelekcje i przygotowanie parafii.

1. W czwartek, po Mszy Świętej wieczorowej, pierwsze z czterech otwartych spotkań formacyjnych dla małżonków w kategorii „4 kroki by być bliżej siebie”, które poprowadzą Siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Temat pierwszego spotkania: „Zrozumieć siebie nawzajem”.
  2. Wczoraj zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, tzw. kolędę. Dziękujemy za piękną postawę modlitewną, wypowiadane z głęboką wiarą intencje zawierające troskę o Ojczyznę, Kościół, Rodziny i osobiste przeżycia.

Cieszę się, że moi Parafianie już nie mówią, że najważniejsze jest zdrowie. Owszem, jest bardzo ważne i potrzebne, ale jest coś niepodważalnie o wiele bardziej ważniejszego. Zapamiętaliście, że na Titanicu mieli zdrowie, ale…, na ten statek nie powinni wsiadać, bo na burtach były bluźniercze słowa.

1. W tym tygodniu, 14 lutego, Środą Popielcową rozpoczyna się Okresu Wielkiego Postu. Wierni przyjmując popiół na swoje głowy, wkraczają w czas wewnętrznego oczyszczenia. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. Droga Krzyżowa dla uczniów o godz. 16.00 i posypanie głów popiołem. Zróbmy postanowienia na okres Wielkiego Postu jako formę wynagrodzenia i dziękczynienia wobec Pana Boga. Nasze postanowienia są mocą w walce ze słabościami i grzechem. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 15.30 dla wszystkich (uczniowie niech czują się zaproszeni) i o godz. 18.00 dla wszystkich (uczniowie i młodzież również niech czują się zaproszeni). W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.30.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz.
  4. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Kazimiera Bieńko, l. 95 z Sokoła. Wieczny odpoczynek….
12 lutego 2024