Ogłoszenia - 10 marca 2024 r.

Niedziela – 10 marca 2024 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za piękne uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszych miejscowości, za przygotowanie stacji i rozważań. Droga Krzyżowa w Gończycach w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy całą parafię. Zebranie uczestników i rozpoczęcie na ulicy do starego przedszkola.
  2. Ze względu na Misje Święte, które odbędą się w czerwcu, w sobotę w naszej parafii odbędzie się dzień spowiedzi jako przygotowanie do Wielkanocy. Porządek w tabeli z intencjami.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, trasa normalna i wersja krótsza, podobnie jak w ubiegłym roku. Uczestnicy tej drogi biorą udział we Mszy Świętej w piątek o godz. 16.30 (Msza Święta wieczorowa).
  4. W dniach od 16 do 24 marca, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca, włączamy się w Narodową Nowennę w intencji Ojczyzny. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. W parafii po każdej Mszy Świętej. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski.
  5. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa wypadającą 19 marca. Chcemy upraszać przemożnej opieki św. Józefa na Kościołem, by oddalał od nas wszelką zarazę błędu i zepsucia, by przybył nam łaskawie z niebiańską pomocą w walce z mocami ciemności i bronił świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.
  6. W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce spotkanie z kandydatami do bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 9.30.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę, pod kościołem dzieci i harcerze będą rozprowadzać palmy.
  9. W czwartek, 14 marca, po Mszy Świętej wieczorowej kolejne otwarte spotkanie dla małżonków z cyklu „4 kroki by być bliżej siebie”. Zapraszamy.
  10. Kościół na święta wielkanocne przygotowują mieszkańcy Gąsior.
  11. Na prośbę księdza biskupa ze względu na trudną sytuację w Polsce w każdą niedzielę przed jedną Mszą Świętą kółko różańcowe prowadzi modlitwę. W naszej parafii przed 11.30.
  12. Okres Wielkiego Postu dla chrześcijan jest szczególnym czasem rozważania Męki Pańskiej na drogach krzyżowych odprawianych zarówno w kościele jak i prywatnie, wnikania w cenę naszego zbawienia w czasie rozważania gorzkich żali, a dopełniamy to naszymi postanowieniami, umartwieniem i innym zachowanie niż ludzi niewierzących.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz i na nowe tabernakulum.
11 marca 2024