Ogłoszenia - 10 grudnia 2023 r.

Niedziela – 10 grudnia 2023 r.

1. W dniach od 6 do 8 grudnia odbywało się 40-sto Godzinne Nabożeństwo połączone z Rekolekcjami Adwentowymi, które prowadził ks. Tadeusz Pytel. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za ten święty czas a my czuwajmy by łaska Boża nie była w nas daremna.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu oraz za troskę o kuchnię rekolekcyjną.
  3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostrę Alinę z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Modli się z nami, składa świadectwo swojej posługi oraz pomaga zakładać kręgi Matki Bożej Wędrującej, kręgi małżeńskie oraz grupę formacyjną dzieci.
  4. We wtorek, 12 grudnia, liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Guadalupe – Matki Życia. W naszej parafii przypada rocznica pogrzebu 640 dzieci utraconych, który odbył się 12 grudnia 2020 r. pod przewodnictwem księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. Więcej na naszej stronie parafialnej.
  5. W sobotę, 16 grudnia, na roratach o godz. 17.00, będziemy gościć przedstawicieli harcerzy z całego powiatu garwolińskiego. Harcerze przekażą betlejemskie światełko pokoju.
  6. Przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach przybędzie do naszej parafii w przyszłą niedzielę na wspólna modlitwę i zbierze ofiary na potrzeby seminarium.
  7. W drewnianym kościele na cmentarzu zostały zamontowane okna, drzwi po renowacji, instalacja. Mimo śniegu i mrozu z Bożą pomocą umieszczona została wieżyczka na kościele. Krzyż i pozłacana kula zostaną zamontowane przy dodatniej temperaturze zewnętrznej.
  8. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku przedstawiciele Rady Parafialnej będą przychodzić z nimi do naszych domów. Zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczone są przede wszystkim na utrzymanie Pani Organistki. Bóg zapłać za dotychczasowe zrozumienie i zaangażowanie również w tej sprawie.
  9. Trwamy w Adwencie. Codziennie zapraszamy na roraty o godz. 6.45 a w środy i soboty o godz. 6.30 i 17.00.
  10. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zgłaszają swoją opiekę nad poszczególnymi grobami i tym samym wspierają pracę przy drewnianym kościele na cmentarzu.
  11. Kończy się rok kalendarzowy. To czas podsumowań, wywiązywania się z zobowiązań. Jako Proboszcz zwracam się z serdeczną prośbą o przypomnienie mi o sprawach, z których się nie wywiązałem lub które przeoczyłem. Chcę również wyrównać zobowiązania związane z intencjami Mszy Świętych oraz zobowiązania finansowe. Bardzo proszę o przypomnienie mi o tych sprawach, aby Drodzy Parafianie dobrze patrzyli na swoich duszpasterzy. Z ludzkiej ułomności mogły pojawić się niedociągnięcia. Proszę o przypominanie sobie o nich również między sobą.
12 grudnia 2023