Ogłoszenia - 1 listopada 2020 r.

1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele parafialnym będzie następujący: 7.00, 8.00 w int. zmarłych nauczycieli, uczniów, pracowników szkół i poległych w obronie Ojczyzny (Msza Św. transmitowana przez stronę internetową parafii), 9.30 wypominkowa i o 17.00 wypominkowa.
  2. Osoby, które mają pomniki do poświęcenia prosimy, aby zgłaszały się po Mszach św. do kaplicy, abyśmy mogli ustalić dzień ich poświecenia.
  3. Od 2 listopada do Wielkanocy Msze Święte wieczorowe w naszym kościele o godz. 17.00.
  4. Msze Św. wypominkowe od 2 do 8 listopada będą sprawowane o godz. 17.00. Przed Mszami czytanie kartek wypominkowych według porządku: 2.XI. - przed każdą Mszą Św. za wszystkich zmarłych, 3.XI. - o 16.30 za zmarłych z Sokoła, 4.XI. - o 16.30 za zmarłych z Kownacicy, 5.XI. - o 16.15 za zmarłych z Ostrożenia Pierwszego i Drugiego, 6.XI. - o 16.30 za zmarłych z Chotyni, 7.XI. - o 16.00 za zmarłych z Gończyc, 8.XI. - o 10.45 za zmarłych z Anielowa, Trzcianki, Władysławowa I i II oraz z Gąsior.

Za zmarłych w listopadzie czytane są wypominki i odmawiamy Różaniec o godz. 17.30.

1. Możliwość zyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych została przedłużona do 30.11.
  2. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku. Szczególne słowa wdzięczności dla Rodziców, którzy przyprowadzali swoje mniejsze i większe dzieci.
  3. W dniu dzisiejszym więcej osób uczestniczy we Mszy św. i dostrzega różne formy działalności parafii. Dziękujemy wszystkim za ofiary i pracę podejmowane na rzecz parafii. Serdeczne Bóg zapłać p. Ryszardowi Babikowi za ofiarne działanie przy pracach ziemnych przy powiększanym cmentarzu i terenach parkingowych. Serdeczne Bóg zapłać p. Sławomirowi Jabłkowskiemu za piękne wykonanie ogrodzenia powiększonego cmentarza oraz nowe miejsca tzw. boksy na składowanie odpadów. Bóg zapłać p. Zbigniewowi Niezgodzie wykonawcy przenoszenia kościoła. Aktualnie trwają prace przy rekonstrukcji wieżyczki. Serdeczne Bóg zapłać p. Krzysztofowi Kobusowi za pracę przy odnowieniu organistówki i cierpliwe czekanie na zwrot pieniędzy za zakupiony piec gazowy oraz inne materiały. Serdeczne Bóg zapłać p. Romanowi Ochnio za systematyczną pracę konserwatorską urządzeń elektrycznych i ich naprawę.
  4. Mimo, że mamy jeszcze sporą kwotę do zapłacenia za prace blacharskie oraz blachę dzięki bardzo ofiarnym i zaangażowanym Parafianom podejmujemy kolejne działania.
  5. Korzystając z obecności Gości przypominam o potrzebie zgłaszania opiekunów grobów bo miejsce czy stary grób jeśli nie ma określonego opiekuna, będzie przekazane komuś innemu, kto się zgłosi. Bóg zapłać Parafianinowi, który ofiarował 10l płynu XP10 do dezynfekcji.
  6. Do wieczności odeszły: śp. Janina Gromuł, l. 74 z Ostrożenia Drugiego, śp. Irena Kosmala, l. 88 z Gończyc, śp. ks. proboszcz Czesław Jakubiec niegdyś wikariusz w Łaskarzewie i Korytnicy Łaskarzewskiej. Wieczny odpoczynek ….

Niech Bóg wynagradza za wszelkie dobro ofiarowane również w tym tygodniu.

04 listopada 2020