Ogłoszenia - 09 czerwca 2024 r.

Niedziela – 09 czerwca 2024 r.

1. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za święty czas Misji Ewangelizacyjnych. To wyjątkowy czas, który sprowadził do nas obfitość upragnionych i spokojnych opadów deszczu. Znakomita pogoda do słuchania i rozważania Słowa Bożego, refleksji nad tematami misji, uczestnictwa w procesjach Drogi Krzyżowej, nawiedzenia zmarłych na cmentarzu a także wzniesienia krzyża misyjnego i powitania kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwii błogosławionych Męczenników Podlaskich.
  2. Chwałę Bożą głosili misjonarze: Ojciec Józef Niesłony oraz Ojciec Marcin Dyrda ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
  3. Niech Bóg będzie uwielbiony przez Wasz, Drodzy Parafianie, jakże piękny udział w programie Misji Ewangelizacyjnych.
  4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowały parafię do Misji Ewangelizacyjnych, Radzie Parafialnej za roznoszenie zaproszeń, mieszkańcom wiosek za pracę na terenie parafialnym, Druhom Strażakom OSP Gończyce za ustawienie 40 masztów.
  5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim jednostkom OSP za otoczenie eskorta samochodami strażackimi świętych Znaków Misyjnych.
  6. Modlitwą wyrażamy wdzięczność Księdzu Biskupowi Kazimierzowi Gurdzie za to, że utrudzony wieloma uroczystościami (w piątek udziałem w 40 r. zwycięskiej obrony Krzyża w Miętnem i Garwolinie oraz w sobotnim przedpołudniowym udzielaniu święceń kapłańskich w naszej diecezji) przewodniczył uroczystości nawiedzenia znaków Misji Ewangelizacyjnych w Gończycach.
  7. Trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 11.30 będę dziękował Panu Bogu za 45 lat posługi kapłańskiej. Ksiądz Łukasz o godz. 11.30 również będzie przeżywał 6 r. święceń kapłańskich. Polecamy się modlitwom Parafian.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na budowę ołtarza oraz za ofiary do skarbon na figurę siostry Faustyny.
  10. Przez całe misje nie była zbierana taca, aby nie było komentarzy, że zachęta do codziennego udziału w misjach wiąże się ze składaniem ofiar. To kwestia ocalenia dusz, formacja duchowa, intelektualna i hartowanie woli. Za dzisiejszą ofiarność na rzecz ojców misjonarzy Bóg zapłać.
  11. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  12. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek: XVIII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu – jedynego uznanego w Polsce miejsca objawień Matki Bożej (prosimy o możliwie szybkie decyzje i zapisy u p. Marii Trzpil) oraz 44. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.
10 czerwca 2024