Ogłoszenia - 03 września 2023 r.

Niedziela – 03 września 2023 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy dożynki parafialne - dziękczynienie za tegoroczne plony i dary ziemi, o które prosiliśmy przy poświęceniu pól. Główna Msza Święta z Procesją Eucharystyczną będzie sprawowana o godz. 11.30. Po uroczystej Mszy Świętej występy artystyczne a wieczorem zabawa taneczna. Poczęstunek dla wszystkich.

Dziękujemy za przygotowanie wieńców dożynkowych, chleba i koszów dożynkowych. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom za przygotowanie posiłków i tym wszystkim, którzy uświetnili duchowo i artystycznie dzisiejsze świętowanie. Dziękujemy wszystkim Gościom za włączenie się w okazywanie wdzięczności Panu Bogu i rolnikom za dar chleba oraz wszelkiego pożywienia na dzisiaj i kolejny rok.

1. Dożynki Diecezjalne odbędą się 8 września o godz. 10.00 w Woli Gułowskiej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Kazimierza Gurdy.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny w kościele parafialnym Mszą Świętą o godz. 8.30. Bardzo serdecznie zapraszamy Dyrekcje Szkół, Grona Pedagogiczne, Pracowników Szkół i Przedszkoli oraz wszystkie dzieci od przedszkola do uczniów klas ósmych. Przypominamy, że młodzież powinna uczestniczyć we Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny w kościołach tych parafii, gdzie są szkoły średnie. Przypominamy o spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży jako dziękczynienie za szczęśliwie przeżyte wakacje i prośbę o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 w intencji powołań.
  4. W piątek, 8 września, wypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Przynosimy do kościoła ziarno siewne i nasiona do błogosławieństwa. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W sobotę, 9 września, rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Młodzież mająca przyjąć sakrament przychodzi na godz. 18.00 na Mszę Świętą i nowennę.
  6. Sprawy ekonomiczne: Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na misje w Boliwii prowadzone przez siostrę Weronikę. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę (druga składka na nową asfaltową główną alejkę na cmentarzu). Bóg zapłać kandydatom do bierzmowania za malowanie desek szalunkowych w drewnianym kościele na cmentarzu. Trwają prace przy budowie nowego ołtarza. Bóg zapłać za ofiary. Proszę o dokonywanie opłat cmentarnych (prolongaty) na 10 lub 20 lat. Ofiary te są wkładem własnym do dofinansowania z ministerstwa zabytku (drewnianego kościoła) oraz na bieżące utrzymanie przede wszystkim na opłaty za wywóz śmieci.
  7. Trwają prace przy starej plebani. Jak mówiłem, finansuję je ze środków pochodzących ze sprzedaży działki. Jeszcze raz wyjaśniam, że za wiedzą rodzeństwa i przy ich akceptacji pomysłu, sprzedałem działkę za 180 tys. zł., którą rodzice przekazali mi jako zabezpieczenie przyszłości. Zadłużenie budowlane zostało zlikwidowane.
  8. Za tydzień Niedziela Radiowa. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Radia Podlasie i Telewizji Internetowej FaroTV.
  9. Za tydzień spotkanie pielgrzymkowe grupy 8b. Msza św. o godz. 9.30 i ognisko.
  10. Za tydzień beatyfikacja bohaterskiej rodziny Ulmów – transmisja w Telewizji Polskiej.
04 września 2023