Ogłoszenia - 03 marca 2024 r.

Niedziela – 03 marca 2024 r.

1. W dniu wczorajszym, w naszej parafii, odbył się IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Uczestniczyło w nim około 1400 osób. Składamy serdeczne Bóg zapłać Naszym Parafianom za udział w kongresie oraz za przygotowanie poczęstunku (za ciasto, wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu pyzów i zupy). Dziękujemy za przygotowanie logistyczne, za pomoc, namioty, obsługę, przygotowanie posiłków i ich rozdawanie, za prace porządkowe. W piątek wieczorem budujący ołtarz skończyli pracę. Wiele osób włączyło się w sprzątanie kościoła i jego otoczenia oraz na cmentarzu. Bóg zapłać. Bóg zapłać młodzieży za zaangażowanie.
  2. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, pasterz naszej Diecezji, 4 marca obchodzi imieniny. Otaczamy Go modlitwą i polecamy opiece Matki Bożej Szkaplerznej aby pomyślnie, w zdrowiu, przy asystencji Ducha Świętego pełnił posługę.
  3. Spotkanie z dziećmi i Rodzicami przed I Komunią Świętą w sobotę o godz. 16.00.
  4. Kościół na święta wielkanocne przygotowują mieszkańcy Gąsior.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w poszczególnych wioskach. Początek o godz. 19.30.

Dzień

na granicy z Władysławowem

w świetlicy

Bardzo proszę aby Druhowie OSP zabezpieczali ruch

w czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

1. Na prośbę księdza biskupa ze względu na trudną sytuację w Polsce w każdą niedzielę przed jedną Mszą Świętą kółko różańcowe prowadzi modlitwę. W naszej parafii przed 11.30.
  2. Okres Wielkiego Postu dla chrześcijan jest szczególnym czasem rozważania Męki Pańskiej na drogach krzyżowych odprawianych zarówno w kościele jak i prywatnie, wnikania w cenę naszego zbawienia w czasie rozważania gorzkich żali, a dopełniamy to naszymi postanowieniami, umartwieniem i innym zachowanie niż ludzi niewierzących.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarz i na nowe tabernakulum.
04 marca 2024