Ogłoszenia -  26 listopada 2023 r.

Niedziela – 26 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i Króla Polski. Odnawiamy akt zawierzenia, by Boże Prawo było zasadą postępowania w naszej Ojczyźnie, w naszych Rodzinach i w naszym życiu. W naszych domach rozmawiajmy, czy przykazania Boże i nauka Jezusa Chrystusa rzeczywiście kształtują nasze postępowanie, mają wpływ na nasze decyzje.
  2. Bóg zapłać młodzieży, która włączyła się w obchody Światowych Dni Młodzieży naszego rejonu, które odbywały się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.
  3. W tym tygodniu wypada I piątek, I sobota miesiąca. W piątek od godz. 19.00 do północy czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazdy do chorych od godz. 8.00.
  4. W dniach od 6 do 8 grudnia będziemy przeżywać 40-godzinne Nabożeństwo. Jest ono połączone z rekolekcjami adwentowymi.
  5. Za tydzień rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. W adwencie roraty codziennie o godz. 7.00, a w środy i soboty o godz. 6.30. Na roraty dzieci przygotowują lampiony. Jak w latach ubiegłych podejmujemy adwentowe postanowienia, zobowiązania, formy pokuty oraz szczególnego daru, wyprostować nasze drogi w kierunku nieba.
  6. Zostały nam jeszcze cztery dni listopadowej modlitwy wypominkowej pół godziny przed Mszą Świętą wieczorową.
  7. Na początku tygodnia, z księdzem Łukaszem, patrzyliśmy na trwającą budowę nowego ołtarza. Według planów, jeśli będzie Boża pomoc i błogosławieństwo, pierwsze jego  elementy zostaną do nas przywiezione jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Wykonawcy ołtarza dziękują za modlitwę i duchowe wsparcie. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na ten cel.
  8. W pierwszą Niedzielę Adwentu w naszym kościele poświęcimy opłatki, które, wzorem lat ubiegłych, w kolejnych dniach będą roznoszone przez członków Rady Parafialnej.
  9. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zgłaszają swoją opiekę nad poszczególnymi grobami i tym samym wspierają pracę przy drewnianym kościele na cmentarzu.
  10. W tym tygodniu do Pana odeszła + Irena Bartosiak l. 77 z Gończyc, żona długoletniego pana organisty śp. Józefa Bartosiaka. Pogrzeb we wtorek, o godz. 13.30 różaniec i o godz. 14.00 Msza Święta. Wieczny odpoczynek...

26 listopada 2023