Ogłoszenia -  24 września 2023 r.

Niedziela – 24 września 2023 r.

1. W poniedziałek, 18 września, w święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski, Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  2. Za tydzień, 1 października, wyjazd na pielgrzymkę mężczyzn do Pratulina o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. Koszt około 60 zł. Dzisiaj zapisy na końcu kościoła prowadzą Strażnicy Kościoła, zaś w następne dni zapisy w zakrystii. Zapisy trwają do środy (wymóg związany z organizacją autokaru).
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie z wszystkimi Zelatorkami i Zelatorami z naszej parafii w celu omówienia gościnnego przyjęcia braci i sióstr od Różańca z rejonu bł. Karoliny Kózkówny.

W sobotę, 7 października, w Gończycach spotkanie Zelatorów i Zelatorek Parafialnych oraz Zelatorów Dekanalnych oraz wszystkich, którzy chcą włączyć się w to formacyjno-modlitewne wydarzenie (dekanaty: osiecki, garwoliński, żelechowski, rycki i łaskarzewski). Bardzo proszę, aby Siostry i Bracia z Kół Różańcowych, a także nasi Parafianie, włączyli się w to modlitewne spotkanie.

1. Przypominamy i zapraszamy na codzienną adorację od godz. 7.30 do wieczorowej Mszy Świętej. Na końcu kościoła wyłożone są listy, na których można zapisać swój udział.
  2. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na godzinę 18.00 są zaproszeni wszyscy kandydaci do bierzmowania, którzy chcą przyjąć ten sakrament w roku 2024.
  3. Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkie dzieci klas III na Mszę Świętą o godz. 9.30 i na procesję. Udział w procesji jest znakiem, że dzieci chcą chodzić z Chrystusem, myśleć o Nim, z Nim się uczyć i pracować. Rodzice wygłoszą dzieciom katechezę o miłości Chrystusa do nas. Dobrowolna obecność jest znakiem miłości.
  4. Przekazujemy zaproszenie od Organizatorów na II Festiwal Kultury i Tradycji Regionu, który odbędzie się w Gończycach przy stawie. Początek o godz. 15.00. Wiele atrakcji także dla dzieci.
  5. Dziękujemy, że piękne wieńce dożynkowe mogliśmy podziwiać aż do dzisiaj. Prosimy o ich odbieranie.
  6. Do Pana odeszła śp. Feliksa Kosmala, l. 79 z Anielowa. Wieczny odpoczynek...
26 września 2023