Nasi ministranci dumnie reprezentowali parafię Trójcy Świętej na I Kongresie Służby Liturgicznej

W sobotę, 22 maja, w naszej diecezji odbył się I Kongres Służby Liturgicznej Diecezji Siedleckiej. Ministranci i lektorzy z naszego dekanatu mogli w nim uczestniczyć w lokalnym zgrupowaniu, które odbyło się w Korytnicy. Służbę Liturgiczną Parafii Trójcy Świętej w Gończycach dumnie reprezentowało dziesięciu ministrantów oraz trzech kandydatów na ministrantów pod opieką ks. Łukasza Rodzosia.

Część pierwsza Kongresu odbyła się przed południem w sali z projektorem gdzie mogliśmy połączyć się zdalnie z siedlecką katedrą i wspólnie rozważać Słowo Boże. W tematykę kongresu wprowadził ks. Tomasz Koprianiuk, Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

Słowo do zgromadzonych skierował również ks. biskup Kazimierz Gurda, który dziękował rodzicom, że dbają o rozwój duchowy dzieci i młodzieży przyprowadzając ich do kościoła, a kapłanom za trud jaki wkładają w formację wspólnot jakie działają przy parafiach. Wyraził również radość z licznego udziału ministrantów. Oszacowano ogólną liczbę wszystkich uczestników z całej diecezji na około 800 osób.

Później odbyła się konferencja ks. Łukasza Celińskiego, który przybliżył zebranym piękno Eucharystii. W samo południe wszyscy udaliśmy się do kościoła na wspólną Eucharystię, której oprawę muzyczna przygotowała schola parafialna w Korytnicy.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na małe co nieco dla ciała. Ognisko, napoje i ciepła kiełbaska dodała chłopakom mnóstwo siły, którą spożytkowali w drobnej rozgrywce piłkarskiej na boisku parafialnym podejmując zwycięską rywalizację z ministrantami z Korytnicy.

Ks. Łukasz Rodzoś

24 maja 2021