Nr konta bankowego

Parafii Trójcy Świętej w Gończycach:

76  9217  0001  0010  4173  2000  0010

Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie

- Bóg zapłać za ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego!

 

Msza święte:

- w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

- w dni powszednie: 7.00, 17.00

Szczęść Boże!

MSZE ŚWIĘTE:

w niedzielę:

7.30, 9.30, 11.30, 14.00

w dzień powszedni:

7.00, 19.00

 

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

w trakcie każdej Mszy św.

i nabożeństw

 

Matka Boża Szkaplerzna w Gończycach
02 sierpnia 2023

Młodzież z naszej parafii uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

Młodzież z naszej parafii uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Wyjechali 29 lipca by spotkać się z młodymi z całego świata oraz z Papieżem Franciszkiem. W jednym miejscu będą dzielić się doświadczeniami wiary i razem ją wyznawać. Przesyłają nam pozdrowienia i zdjęcia z krótkim opisem tego, jak przeżywają ten wspaniały czas wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego. My modlimy się za nich by z uwagą słuchali Słowa Bożego, zaczerpnęli ze skarbca Kościoła i podjęli z wiarą i radością misję głoszenia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

 

Pierwszego dnia podróżowali przez Polskę i Czechy drogą św. Jakuba Apostoła. Drugiego dnia zatrzymaliśmy się na krótką lekcję historii w Niemczech. Tutaj był czas na zadumę i refleksję nad tragizmem nazistowskich zbrodni dokonywanych na osobach wielu narodowości w obozie koncentracyjnym w Dachau. Lekcja, która odbyła się w tym miejscu pamięci ukazała nam ogrom cierpienia jakim dotkniętych zostało przeszło 200.000 ludzi z ponad 40 narodowości. Wiele osób zmarło na skutek głodu, chorób, tortur, morderstw oraz następstw przebywania w obozie koncentracyjnym.

Kolejnym punktem na trasie do Lizbony było hiszpańskie miasteczko Burgos, dawna stolica państwa. Tędy biegnie droga św. Jakuba i nasza trasa na ŚDM w Lizbonie. Burgos słynie z katedry św. Marii. Mieliśmy przyjemność zobaczyć jedną z najpiękniejszych katedr w Europie.

Zachwyt nad pięknymi katedrami i sztuką sakralną uzupełniały zapierające dech w piersiach widoki i krajobrazy południowej Europy.

Na szlaku naszej pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odwiedziliśmy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Lourdes. Modliliśmy się przy grocie, w której Matka Boża objawiła się św. Bernadecie. Wieczorem uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym i procesji z lampionami. Towarzyszyli nam pielgrzymi i chorzy z wielu krajów.

W czasie modlitwy różańcowej usłyszeliśmy kilka razy treść modlitwy Zdrowaś Maryjo.

 

PARAFIA TRÓJCY ŚWIĘTEJ W GOŃCZYCACH

Gończyce 57A

08-460 Sobolew

tel: 25 6833415kancelaria@parafia-gonczyce.pl

Copyright 2018 Parafia Trójcy Świętej w Gończycach. Wszelkie prawa zastrzeżone.